Людина

Дослідження: випадання волосся у чоловіків пов’язане з надмірним вживанням солодких газованих напоїв

Дослідники з Університету Цінхуа в Пекіні вивчили дані понад 1000 китайських чоловіків у віці від 18 до 45 років, отримані з січня по квітень 2022 року, щоб порівняти їхні звички способу життя та випадання волосся. В результаті вони виявили, що дана проблема майже на 30% частіше зустрічалася у чоловіків, які мали щоденну звичку випивати до одного солодкого напою: газовану воду, сік, енергетичні напої, спортивні напої, а також підсолоджений кави і чай. Загалом вони випивали від 1 до 3 л солодкої води на тиждень.

Image by thatbaldguy from Pixabay

Чоловіки, які вживали більше одного підсолодженого напою в день, що в сумі показувало результат в 4-5 л в тиждень, були ще більше схильні до випадання волосся: ризик на 42% вище в порівнянні з тими, хто ніколи не пив солодкі напої.

Поки що зв’язок між солодкими напоями та випаданням волосся — це кореляція, а не причинно-наслідковий зв’язок, і необхідні додаткові дослідження для більш глибокого вивчення цього питання. Однак вплив цукру на організм людини давно відомо: це може викликати високий рівень цукру в крові, поява зайвої ваги, хвороби серця, нирок і печінки, а також карієсу.

Вчені також відзначили, що з часом підвищений рівень цукру в крові може знизити чутливість організму до інсуліну — гормону, який контролює кількість глюкози в організмі і утилізує її надлишок. Якщо організм перестає добре реагувати на інсулін, то це може спричинити такі проблеми зі здоров’ям, як діабет 2 типу та метаболічний синдром.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button