Людина

5 побутових звичок, не менше шкідливих, ніж куріння

Навіть якщо ви не курите, завжди знайдуться звички, які варто кинути або завести, щоб продовжити життя і зробити його краще. Наприклад, почати висипатися. Або перестати загоряти.

Палити шкідливо. Серцево-судинні захворювання, до яких призводить вживання тютюну – головна причина смертей в світі, куріння шкодить легеням, мозку, майбутнім дітям. Лекцію про це вам прочитає хто завгодно. Але є інші шкідливі звички, про які говорять менше. Вони не менш, а може, і більше, згубні, ніж сигарета, викурена після обіду. Виключати їх зі свого життя окремо або всі разом – ваш вибір. Але будь-який крок, зроблений в цьому напрямі, зробить життя приємніше – а може, і довше.

Самотність

Воно вбиває. Відсутність соціальних зв’язків може бути і прямою причиною смерті (нікому прийти на допомогу під час хвороби або травми), а може вбивати повільно. За даними Джуліан Холт-Ланстед, психолога з університету Бірмінгема, самотність скорочує тривалість життя, так само як звичка палити по 15 сигарет в день.

Малорухливий спосіб життя

Офісний стілець – головний ворог здоров’я міських мешканців. Мета-дослідження 2014 року показало, що чим більше часу людина проводить сидячи або лежачи, тим більший ризик розвитку безлічі захворювань – раку кишечника, легенів і шийки матки. І неважливо, чи займаєтеся ви спортом у вільний від роботи час: стілець, диван і крісло продовжують вбивати вас, поки ви відпочиваєте або працюєте.

Недосипання

Центри з контролю і профілактиці захворювань США попереджають американців: порушення сну – проблема національного масштабу, ними страждають 50-70 мільйонів американців. Їм вторять експерти ВООЗ: недолік сну збільшує ризик інфаркту та інсульту і майже так само небезпечний для судин, як куріння.

Сонце і солярії

У 2014 році в журналі JAMA вийшла стаття, в якій вчені з Каліфорнійського університету доводили, що солярії провокують рак шкіри частіше, ніж куріння – рак легенів.

Недоїдання і незбалансована дієта

Цукор, консерви, насичені жирні кислоти – все це ВООЗ вважає не менше небезпечним, ніж сигарети. Дослідження 2016 року підтвердило, що нездорове харчування вбиває більше людей у ??всьому світі, ніж алкоголь, тютюн і наслідки незахищеного сексу разом узяті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button