Екологія

У найближчі п’ять років у світі додасться стільки ж енергії ВДЕ скільки за останні 20 років

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) випустило доповідь «Renewables 2022. Analysis and forecast to 2027″ (“ВДЕ 2022. Аналіз і прогноз до 2027 року”), згідно з яким зростання потужностей ВДЕ буде прискорюватися і, в основному, внаслідок сонячної та вітрової генерації.

Image by Erich Westendarp from Pixabay

Представлений в доповіді сценарій розвитку потужностей ВДЕ приблизно на 30% перевищує прогноз, представлений МЕА всього рік тому.

“У найближчі 5 років світ має намір додати стільки ж відновлюваної енергії, скільки за попередні 20 років”, — сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

Очікується, що світові потужності відновлюваних джерел енергії зростуть на 2400 гігаватів (ГВт) в період з 2022 по 2027 рік, що приблизно відповідає нинішній потужності електроенергетики Китаю, зазначає в доповіді МЕА.

У звіті говориться, що відновлювані джерела енергії будуть забезпечувати більше 90% світового приросту виробництва електроенергії протягом наступних п’яти років, і до початку 2025 року обженуть вугільну генерацію, ставши найбільшим виробником електроенергії на Землі. Частка ВДЕ в генерації збільшиться на десять відсотків і досягне 38%.

Протягом цих п’яти років в Європі очікується приріст обсягу потужностей відновлюваної енергетики вдвічі вище, ніж у попередній п’ятирічний період, що обумовлено поєднанням факторів енергетичної безпеки і кліматичних амбіцій.

У Китаї, Індії та США також прогнозується прискорення розвитку ВДЕ.

Світовим лідером у виробництві відновлюваної енергії, за даними МЕА залишиться КНР, досягнувши до 2025 року 1200 ГВт загальної встановленої потужності вітрової та сонячної енергетики. Якщо це станеться, то Китай досягне офіційної мети на 2030 рік щодо збільшення частки потужності ВДЕ в своєму енергобалансі на п’ять років раніше.

На сьогодні найдешевшими варіантами виробництва електроенергії в більшості країн світу є сонячні фотоелектричні і наземні вітрові електростанції великого масштабу. За найближчі п’ять років глобальні сонячні потужності майже потрояться і, таким чином, сонячна енергетика перевершить вугільну генерацію за встановленою потужністю.

Що стосується вітроенергетики, то автори доповіді вважають, що її потужності майже подвояться, а п’ята частина цього зростання припаде на морські проекти.

Разом вітрова та сонячна енергетика дадуть понад 90% потужностей ВДЕ, які додадуться протягом наступних п’яти років.

Залишаючись домінуючим гравцем у галузі, частка виробничих потужностей Китаю може знизитися з 90% сьогодні до 75% до 2027 року.

Агентство допускає ще більше зростання виробництва потужностей ВДЕ протягом цих п’яти років. У разі реалізації такого сценарію прискореного розвитку, потужності відновлюваних джерел енергії зростуть ще на 25% понад основний прогноз.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button