Екологія

Дослідження: зростання міст призводить до різкої втрати біорізноманіття за їх межами

Зростання міст призводить до різкого скорочення біорізноманіття за їх межами — до такого висновку прийшли дослідники з кількох німецьких університетів, дослідження яких опубліковане в журналі Nature.

Відомо, що будівництво нових районів і розширення площі міст призводить до зниження біорізноманіття в них. Це пов’язано з вирубкою лісів при будівництві та іншими факторами порушення природного середовища існування тварин і птахів.

Тепер дослідники з’ясували, як збільшення площі агломерації впливає на біорізноманіття за її межами. Вчені проаналізували понад 900 досліджень і прийшли до висновку, що будівництво нових районів скорочує біорізноманітність в радіусі кількох десятків кілометрів на 50%.

Найсильніше цей вплив помітно в Китаї, Бразилії і Нігерії — всього, за прогнозами дослідників, з 2000 до 2030 рік міста по всьому світу збільшаться на 290 000 кв. км — це більше площі Великобританії.

Крім прямого впливу розширення міст, дослідники виявили непряме — воно припускає забруднення ґрунту і повітря навколо міст. Мова йде про ведення сільського господарства та виробництво на околиці міст, які необхідні для забезпечення міських жителів їжею. За оцінкою дослідників, площа землі, необхідної для організації харчування жителів міст, в 36 разів перевищує площу всіх міст світу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button