Фото

Дрон уперше доставив вантажі та забрав сміття на Евересті (фото)

В екстремальних умовах дрон доставив 15 кг вантажу в табір на висоті 6 км над рівнем моря.

Компанія DJI завершила першу у світі доставку дронами на Еверест. Випробування, проведене у квітні в Непалі, підтвердило можливість використання дронів для швидкого і безпечного доставлення припасів альпіністам.

Дослідники використовували дрон DJI FlyCart 30 з максимальною вантажопідйомністю 15 кг. Під час випробувань дрон перевозив три кисневі балони і 1,5 кг інших матеріалів із базового табору Евересту на висоті 5 300 м у табір 1 на висоті 6 000 м над рівнем моря. На зворотному шляху дрон забрав із табору сміття.

Дрон на Евересті. Фото: DJI Delivery

Два табори розділені льодопадом Кхумбу – одним із найнебезпечніших етапів сходження. Зараз за транспортування припасів і прибирання сміття на Евересті відповідають місцеві гіди-шерпи. Їм доводиться до 30 разів за сезон перетинати кригопад, щоб перевезти в табір припаси – балони з киснем, каністри з газом, намети, їжу і мотузки. Така подорож займає всю ніч – у цей час лід стабільніший – і пов’язана із серйозним ризиком.

Стандартний дрон може перевезти 15 кг між таборами за один політ, який триває 12 хвилин туди і назад. При цьому пристрій може працювати і вдень, і вночі. Його також можна використовувати для очищення схилів Евересту від сміття як бонус.

Дрон над льодовиком між базами. Фото: DJI Delivery

Заключні льотні випробування підтвердили, що в умовах при температурі -5°С і швидкості вітру 15 м/с FC30 може стабільно злітати з висоти 5300 метрів без будь-яких доопрацювань. Під час випробувань дрон досяг максимальної висоти польоту 6191,8 метра з можливістю подальшого підйому і зміг зависати протягом 17 хвилин. Під час транспортування вантажу за маршрутом завдовжки 2,7 км із набором висоти 700 м у FC30 залишалося 43% заряду батареї після повернення.

За підсумками випробування компанія, створена урядом Непалу, яка керує табором на Евересті, запустила з кінця травня регулярні польоти дронів для очищення сміття і доставки вантажів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button