Фото

Мерія Парижа запустила програму по озелененню міста

Адміністрація столиці Франції схвалила початок масової програми з озеленення та очищення міста

Мер Парижа Анн Ідальго схвалив плану перетворення знаменитих Єлисейських полів французької столиці та прилеглих районів. Проєкт, очолюваний PCA-Stream, передбачає висадку тисяч рослин і дерев, які зроблять вулиці міста зеленими.

PCA-Stream

За даними PCA-Stream, тільки 5% відвідувачів Єлисейських полів насправді є парижанами, які проводять дозвілля в знаменитому районі. Фірма сподівається знову спокусити місцевих жителів амбітною схемою, яка охоплює посадку дерев для поліпшення якості місцевого повітря в зоні з інтенсивним рухом, а також розширення безпечних для пішоходів зон і скорочення смуг руху і паркувальних місць. На вулицях будуть прокладені велосипедні доріжки, встановлені тимчасові намети і кіоски для заходів, а також з’являться дитячі майданчики.

Мерія Парижа запустила програму по озелененню міста
PCA-Stream

«Природа може частково замінити дорогу та інфраструктуру, які забруднюють повітря», – заявляє компанія. «Наприклад, відновлення проникності грунту всюди, де це можливо, дозволить створити озеленені зони відпочинку, куточки дикої природи і буферні смуги для збільшення інфільтрації води. Будівництво водозбірних басейнів на місці колишніх канав площі Згоди, дозволить фільтрувати забруднюючі речовини і збирати дощову воду. Таким чином, жива екосистема Єлисейських полів буде діяти як очищувач повітря, поглинаючи CO2, зводячи до мінімуму пил, охолоджуючи повітря і відновлюючи середовище проживання диких тварин для збільшення міського біорізноманіття », – сказано в прес-релізі проєкту.

Мерія Парижа запустила програму по озелененню міста
PCA-Stream

Крім того, на знаменитій кільцевій розв’язці Place de l’Etoile кількість смуг для руху машин скоротиться з 11 до 7, а вже існуючі сади на Єлисейських полях будуть впорядковані. Площа Згоди також буде перетворена завдяки деревам, терасовим садам і басейну.

Мерія Парижа запустила програму по озелененню міста
PCA-Stream

Однак роботи не почнуться до тих пір, поки в Парижі не пройдуть літні Олімпійські ігри 2024 року. Завершення проєкту заплановано на 20-30 рік, і, як повідомляє The Guardian, його бюджет складає 250 мільйонів євро. Сам по собі цей проєкт – лише частина ширшої програми, що включає озеленення міста в цілому, від звичайних вулиць до території навколо Ейфелевої вежі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button