Фото

Найбільш незвичайні тварини, відкриті в 2015 році (фото)

LiveScience склав список найбільш дивних тварин, які жили колись чи живуть на нашій планеті і виявлених у 2015 році.
93db98f73021ad530bae64bb0b2c8f60

Найменший равлик на Землі. Висота панцера равлика виду Acmella nana, знайденого на острові Борнео, становить всього 0,7 міліметра. Неозброєним оком вчені розгледіти його не змогли, тому зібрали кілька лопат землі з тропічних джунглів і вивчали молюска під мікроскопом.

«Жахливий» птах. Давним-давно в Південній Америці мешкали 3-метрові хижі птахи, які вбивали здобич дзьобом. В цьому році дослідники виявили рештки такої птиці виду Llallawavis scagliai, вік рештків становить близько 3,5 мільйона років.

Оса-дементор. Вчені назвали новий вид знайденої ними оси Ampulex dementor непросто так: подібно дементорам з серії книг про Гаррі Поттера, «який висмоктує» радість зі своїх жертв, ці оси позбавляють радості тарганів, уприскуючи ним у живіт свою отруту. В результаті таргани перетворюються у пасивних «зомбі».

«Пилосос» розміром з гіпопотама. В цьому році вчені знайшли рештки вимерлого ссавця Ounalashkastylus tomidai розміром з гіпопотама, який користувався своєю витягнутою мордою як пилососом, збираючи водорості з води.

«Скелеторус». В Австралії був знайдений павук виду павуків-павичів, який своїм забарвленням схожий на скелет. Звідси і назва — Maratus sceletus.

Гігантський морський скорпіон. В ході розкопок на місці стародавнього ударного кратера в штаті Аойва вчені виявили фосилізовані залишки морського скорпіона (Pentecopterus decorahensis) розміром з людину. Скорпіон мешкав на Землі близько 460 мільйонів років тому.

Чотирилапа змія. В наші дні змії переміщуються по землі на череві, але їх предки, які жили близько 120 мільйонів років тому, могли похвалитися чотирма кінцівками з п’ятьма пальцями на кожній.

Щур зі свинячим п’ятачком і вампірськими зубами. Щури виду Hyorhinomys stuempkei, мешкають на острові Сулавесі в Індонезії, мають носи, схожі на свиняче рило, і довгими зубами, які могли б викликати заздрість у вампіра.

Хворі мавпи. За даними Всесвітнього фонду дикої природи, мавпа, що чхає (Rhinopithecus) була відкрита вченими ще в 2010 році, але її детальне вивчення почалося зовсім нещодавно. Кирпатий ніс тварини збирає дощові краплі, і в цей момент мавпа видає звуки, схожі на чхання.

Оскільки чхаючих мавп відомо всього п’ять, їх фото практично немає в інтернеті, на цьому зображенні — чорний ринопітек (Rhinopithecus bieti).

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button