Фото

Хмари Ван Гога в небі над Північною Кароліною

На перший погляд здається, що дане зображення — результат роботи в фоторедакторі, однак це справжній знімок без якої-небудь обробки.

Ці химерні трубчасті хмари, що виникають над горою Пісга в Ашвіллі (Північна Кароліна), виникли із-за нестійкості Кельвіна — Гельмгольца. Вона виникає при наявності зсуву між шарами однієї стихії, або коли дві контактуючі стихії мають різницю швидкостей. Дві повітряні течії володіють різними властивостями і між ними виникає нестійкість. Відмінності виражаються не тільки в швидкостях двох горизонтальних шарів, але і в температурі і щільності. В результаті на межі виникають вихори, що нагадують хвилі на морі.

Такі хмари часто спостерігають в горах і біля морських берегів, а також під час проходження теплого фронту. На знімку повітря виштовхується нагору по крутих схилах гори, утворюючи хмари в процесі, відомому як «орографічний підйом». Потім швидкі вітри стикаються з цими новоутвореними хмарами, а в результаті нестійкості Кельвіна-Гельмгольца вони скручуються, як гігантські океанські хвилі.

Типовий приклад такої нестабільності — виникнення хвиль на поверхні води під дією вітру. Нестійкість з’являється на різних висотах — у шарувато-купчастих, високо-купчастих і перисто-купчастих хмарах. Хмари названі на честь лорда Кельвіна і Германа фон Гельмгольца, які вивчали динаміку двох рідин різних щільностей. Ці хмари також називають хмарами Ван Гога — на його картині «Зоряна ніч» можна побачити схожі химерні завитки. Цілком ймовірно, що художник був натхненний цими рідкісними хмарами.

Кнопка «Наверх»
Закрыть