Екологія

Дубай переходить на «зелений» цемент

Влада Дубая знайшла оригінальний спосіб боротьби з викидами CO2 в атмосферу. Відтепер всі нові будівлі в місті будуть будуватися тільки з екологічно безпечного цементу. Його якість обіцяють перевіряти прямо на будмайданчиках, а порушників — позбавляти дозволу на будівництво.

З 1 квітня 2015 року в Дубаї набув чинності закон, який зобов’язує власників земельних ділянок і підрядників використовувати в будівництві тільки екологічно безпечний цемент. За словами глави муніципалітету Дубая Хуссейна Лоти, використання «зеленого» цементу є обов’язковою умовою для отримання дозволу на будівництво. Влади будуть перевіряти якість цементу безпосередньо на будмайданчиках. Компаніям, які порушили закон, будуть загрожувати штрафи і заборону на проведення робіт.

[ads2] «Зелений» цемент був розроблений в Німеччині близько трьох років тому. Цей матеріал по цілому ряду властивостей перевершує портландцемент, який використовує більшість будівельних компаній по всьому світу. Влада Дубая запевняють, що екоцемент чистіший, довговічніший і вигідніший з точки зору економіки проектів.

Читайте також: 

Викиди вуглекислого газу в атмосферу при його виробництві на 80% менше, ніж при виготовленні портландцементу. Крім того, такий цемент стійкий до дії солі. Останнє важливо, враховуючи, що Дубай розташований на березі Перської затоки. Крім того, матеріал добре переносить високу температуру.

За словами помічника генерального директора з питань інженерії та планування муніципалітету Дубая Абдулли Рафія, виробничих потужностей в ОАЕ більш ніж достатньо. Емірат здатний виробляти 39 млн тонн цементу в рік при реальному попиті в 19 млн тонн. 

«В ОАЕ працюють 12 заводів з виробництва цементу. Всі вони вже готові до виробництва «зеленого» цементу. Ніяких проблем тут немає», — заявив Рафія.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть