Екологія

Ілон Маск продаватиме сонячні панелі тільки у поєднанні з системами зберігання енергії

Нова стратегія компанії спрямовану на масштабування бізнесу завдяки залученню комунальних підприємств, передає building-tech.org.

“Це майбутнє розвитку, як для Tesla, так і для комунальних підприємств, – заявив генеральний директор Tesla Ілон Маск. – Якщо цього не зробити, комунальні підприємства не зможуть обслуговувати своїх клієнтів”.

На цей час надійність мережі стала серйозною проблемою, зауважив він, нагадавши про постійні відключення електроенергії у Каліфорнії минулого літа і недавню відмову мережі в Техасі.

Відтак Tesla не продаватиме окремо сонячні панелі або накопичувачі енергії Powerwall, «зелену» систему доведеться купувати в комплексі. «Сонячна енергія буде подаватися виключно на Powerwall, який буде взаємодіяти тільки між лічильником комунальних послуг і головною панеллю вимикача будинку, що забезпечує надпросту установку і безперешкодне резервне живлення всього будинку під час відключення електромережі, – наголосив Ілон Маск у своєму твіті. – Енергосистемі буде потрібно більше ліній електропередач, більше електростанцій і більших підстанцій для повної декарбонізації з використанням поновлюваних джерел енергії і сховищ».

На думку Ілона Маска, розподілені житлові системи з використанням продуктів Tesla – будуть найкращим варіантом. Його заява була частково підтверджена дослідженнями Массачусетського технологічного інституту, які показали, що США можуть вийти на мережу з нульовим викидом вуглецю, більш ніж удвічі збільшивши свою пропускну здатність.

Маск уявляє собі систему електромереж, радикально відмінну від тієї, яка є у нас сьогодні, яка централізовано контролюється і управляється операторами мереж, незалежними організаціями, такими як незалежний системний оператор Каліфорнії або рада з надійності електропостачання Техасу. Це бачення пов’язане з бюрократичними та логістичними проблемами.

Комунальним підприємствам і регулюючій політиці необхідно буде вирішити, як впоратися з великим припливом так званих “розподілених енергоресурсів”, таких як сонячні панелі на дахах житлових будинків.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button