Всесвіт

Дуже Великий Телескоп сфотографував Психею

В рамках проекту HARISSA, команда європейських астрономів використовувала Дуже Великий Телескоп ESO (VLT), щоб досліджувати найбільші астероїди Сонячної системи. Одним з об’єктів спостережень стала Психея. Вона є одним з найбільш незвичних астероїдів Сонячної системи. Результати вимірювання маси тіла і дані спектральних спостережень говорять про те, що вона містить велику кількість металів. На думку вчених, Психея може бути осколком ядра протопланети, знищеної в ході масштабного зіткнення на зорі Сонячної системи.

Очень Большой Телескоп сфотографировал Психею
Зображення Психеї, зроблене VLT

За допомогою змонтованого на VLT приймача SPHERE, астрономи зуміли отримати ряд зображень металевого астероїда. З’єднавши їх за допомогою комп’ютерного алгоритму з більш старими знімками, їм вдалося створити одну з найбільш детальних на сьогодні моделей Психеї.

Очень Большой Телескоп сфотографировал Психею

Результати спостережень VLT говорять про те, що діаметр Психеї становить 226 км Телескопу вдалося виявити дві великих деталі рельєфу на поверхні астероїда: великий кратер, ширина якого дорівнює майже половині діаметра самої Психея, а також дуже яскраву область. Також астрономи спробували відшукати можливі супутники астероїда. Але спостереження VLT показали, що у Психеї не може бути супутників діаметром понад 1 км.

Психея є метою однойменної місії NASA. Вона буде запущена в 2022 році і досягне астероїда в 2026 році. Апарат повинен буде провести детальне вивчення Психеї і дати відповідь на питання, чи дійсно вона є фрагментом знищеної протопланети. Наукова начинка станції буде містити магнітометри, камери, що працюють в декількох спектральних діапазонах, гамма і нейтронні спектрометри. Також апарат одержить експериментальну оптичну систему зв’язку, здатну забезпечити на кілька порядків більшу швидкість передачі даних, ніж традиційний радіозв’язок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button