Земля

Дикі свині відкопують джерела зараження сибірською виразкою

Аналіз крові диких свиней на антитіла до сибірської виразки може стати методом раннього попередження спалахів хвороби у домашніх тварин. Про результати дослідження повідомляє Державний Університет Колорадо.

Рейчел Мейсон, дослідник департаменту біомедичних наук Колорадського університету, проаналізувала 478 зразків крові диких свиней з архіву Національного Центру дослідження дикої природи Міністерства сільського господарства США. Половина з них була отримана на території так званого трикутника сибірської виразки, зони на південному заході Техасу, в якій найчастіше зустрічаються спалахи цього захворювання у тварин. Інші зразки взяли у диких свиней, що мешкали в інших районах Техасу.

Результати показали більш високий рівень антитіл в крові свиней, що мешкають на території трикутника сибірської виразки. Антитіла до захворювання в менших кількостях також були знайдені в крові інших тварин. Вчені вважають, що це свідчить про поширення захворювання за межами небезпечної зони.

Близько половини з 6 млн диких свиней в США мешкають в Техасі, і хоча вони проводять багато часу, копаючись в грунті, ці тварини в основному стійкі до сибірської виразки. Вони можуть переносити захворювання, але самі не заражаються.

У дослідженні повідомляється, що дикі свині переміщаються по відносно невеликій території. Кожна тварина мешкає на ділянці розміром від 1 до 5 км.кв. Ця властивість допоможе локалізувати територію поширення захворювання з досить високою точністю.

“Діагностика зон зараження сибірською виразкою завжди була утруднена. Якщо ви не будете повсюдно брати проби землі, то ніколи не встановите наявність бактерій в грунті, — говорить Мейсон. – А значить, про захворювання ви дізнаєтеся занадто пізно, коли почнуть вмирати домашні тварини. Досліджуючи кров диких свиней на антитіла проти сибірської виразки, ми можемо заздалегідь зрозуміти можливий напрямок поширення і вжити необхідних заходів».

Сибірська виразка викликається бактеріями Bacillus anthracis. Це рідкісне, але небезпечне захворювання. Інфекція може передаватися людям, а спалахи захворювання час від часу трапляються в популяціях диких і домашніх тварин.

Зараження сибірською виразкою може статися при вдиханні бактерій, вживання зараженої їжі або через рани на тілі. Жуйні види тварин, такі як велика рогата худоба і олені, вкрай сприйнятливі до захворювання. Невеликої кількості спорів достатньо для захворювання цих тварин, яке закінчується смертю. Після розкладання тіл бактерії потрапляють в грунт.

Другим джерелом поширення можуть виступати хижі тварини, несприйнятливі до сибірської виразки. Після поїдання зараженого м’яса вони поширюють бактерії через відходи життєдіяльності.

При контакті з киснем клітини бактерії Bacillus anthracis переходять в стан спокою і перетворюються в спори, що володіють високою стійкістю до зовнішнього впливу. Завдяки цьому бактерії можуть залишатися в грунті протягом тривалого часу до потрапляння в організм нової тварини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button