Всесвіт

Дивний вихор з’явився на північному полюсі Сонця

Масивна нитка сонячної плазми відірвалася від поверхні Сонця на початку цього місяця і тепер сформувала вихор кругових вітрів на Північному полюсі, повідомляє Space.com. Вчені вперше спостерігали подібний вихор.

Нині Сонце наближається до піку свого сонячного циклу, 11-річного процесу, коли воно змінює свої магнітні полюси. Хоча астрономи знали про сонячний цикл протягом століть, сучасне обладнання тепер дозволяє нам близько вивчати сонячний цикл, і останнім часом спостерігається багато нових явищ.

Вихор на Сонці

Зазвичай в активні фази сонячного циклу можна спостерігати велику кількість сонячних плям, ділянок Сонця з інтенсивними магнітними полями. Їх також можуть супроводжувати сонячні спалахи, емісія електромагнітного випромінювання від Сонця. З іншого боку, вчені також спостерігали викиди корональної маси, які викидають плазму в космічний простір разом з магнітними полями.

Однак минулого року на нашій зірці з’явилися сонячні протуберанці, які також відомі як нитки, залежно від того, як вони спостерігаються із Землі.

Згідно з веб-сайтом NASA, сонячний протуберанець — це велика яскрава особливість, яка простягається назовні від поверхні Сонця. Він виглядає як петля і складається з плазми.

Астрофізик космічної погоди Таміта Сков нещодавно поділилася коротким відеокліпом із зображеннями, знятими Обсерваторією сонячної динаміки НАСА (SDO), де видно, як один із таких вихорів відривається.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button