Наука

Кориця виявилася корисною для пам’яті

Здається, вчені знайшли привід з'їсти зайву булочку з корицею

Всі ми любимо корицю! Вона надає чарівний аромат випічці і створює теплу і затишну атмосферу в домі. Як виявилося, спеція здатна на більше, ніж просто розбудити ваші смакові рецептори. Нове дослідження показало, що вживання кориці може допомогти поліпшити пам’ять і процес навчання, а також зменшити деякі симптоми тривоги.

Photo by Mae Mu on Unsplash

Попередні дослідження показали, що кориця позитивно впливає на здоров’я. Ця спеція має протизапальні, антиоксидантні та протиракові властивості. Вона також може допомогти підвищити функцію імунної системи.

У рамках нової роботи команда з Бірджандського університету медичних наук, Іран, провела мета-аналіз даних, які повідомляють, що споживання кориці може допомогти зменшити або запобігти втраті пам’яті та покращити навчання.

Переглянувши багато даних, дослідники виявили 40 досліджень, які зосереджувались на користі споживання кориці для навчання та пам’яті. З них 33 були проведені in vivo, а 5 — in vitro. Останні два були клінічними дослідженнями. Більшість вибраних робіт повідомляли про позитивний вплив споживання кориці на навчання та пам’ять.

Дослідники виявили, що in vivo кориця та її компоненти, включаючи коричну кислоту, евгенол та коричний альдегід, позитивно впливають на когнітивні функції. В ході досліджень in vitro дослідники виявили, що додавання коричного альдегіду або кориці в клітинне середовище підвищує життєздатність клітин при одночасному зниженні асоційованої з хворобою Альцгеймера агрегації тау-білка і бета-амілоїду.

Два клінічні дослідження були зосереджені на споживанні кориці молодими людьми та дорослими з предіабетом у віці до 60 років. У підсумку, вчені помітили, молоді люди, які вживали корицю, поліпшили когнітивні функції і пам’ять, а також вони повідомили про зменшення симптомів тривоги. Однак у учасників з предіабетом когнітивні функції практично не змінилися після вживання хліба з корицею.

Хоча дослідники виявили, що кориця та її сполуки, здається, сприятливо впливають на когнітивні здібності та навчання, вони стверджують, що потрібно провести більше досліджень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button