Земля

Знайдено місце легендарної битви єгиптян. Її деталі висічені на Розеттському камені

Археологи виявили поле битви між стародавніми єгиптянами і царством Птолемеїв, згадане на Розеттському камені.

Археологам давно відомо про велике повстання, битву між стародавніми єгиптянами та царством Птолемеїв, яка тривала з 207 р. до н. е. до 184 р. до н. е.. Вона згадується на Розеттському камені і в інших історичних текстах. Але тепер вчені нарешті знайшли точне місце однієї з битв повстання.

У 2009 році археологи розпочали розкопки на місці, відомому як Телль-ель-Тімаї в дельті Нілу на півночі Єгипту. Там розташовувалося древнє греко-римський промислове місто Тмуїс. Розкопки були частиною археологічного проекту Гавайського університету. Його мета – дізнатися більше про Тмуїса та його роль у Стародавньому Єгипті. В ході розкопок вчені знайшли докази того, що місто було «епіцентром» жорстокого конфлікту. Однак вчені не відразу зрозуміли, якого саме.

Вид з висоти пташиного польоту на місце розкопок Телль-Тімай, усіяне черепками глиняного посуду та іншими артефактами. Кредит зображення: Дж. Сільверштейн, Р. Літтман

Використовуючи деякі артефакти, зібрані з місця, включаючи монети, витягнуті з-під дощок будинку, а також занедбаний комплекс печей, археологи точніше визначили часовий період битви. Згідно з дослідженням, вони також виявили багато непохованих стародавніх людських останків, розкиданих по всьому місту.

Керамічний посуд, виявлений в покинутій печі в Стародавньому єгипетському місті Тмуїс. Кредит зображення: Дж. Сільверштейн, Р. Літтман

Розеттський камінь – це фрагмент давньоєгипетської стели з гранодіориту. На ній вибиті три тексти на різних мовах, але з однаковим змістом. Напис зроблено в 196 році до нашої ери. Камінь знайшли в 1799 році в Єгипті біля невеликого міста Розетта, недалеко від Олександрії. На ньому викарбувано Священний указ про заснування культу 13-річного єгипетського царя Птолемея V Епіфана.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button