Всесвіт

НАСА отримало останні фотографії Титану від “Кассіні”

Зонд “Кассіні” успішно завершив серію маневрів, які вивели його на траєкторію зіткнення з Сатурном, і передав на Землю останні фотографії Титану, найбільш землеподібного місяця Сатурна, повідомляє НАСА.


“Успішне завершення цього прольоту означає, що ми вступили в “Фінал Опери” і вже не можемо повернутися назад. Тепер зонд рухається по балістичній траєкторії, і навіть якщо ми спробуємо змінити його траєкторію за допомогою маневрових двигунів, ми все одно опинимося в атмосфері Сатурна 15 вересня цього року”, — заявив Ерл Мейз (Earl Maize), керівник місії “Кассіні” в НАСА.

У минулу суботу “Кассіні” офіційно почав останню фазу свого життя, в останній раз зустрівшись з Титаном. Зближення з цим місяцем Сатурна допомогло зонду поміняти траєкторію польоту і вийти на курс зіткнення з планетою-гігантом, в атмосфері якої він згорить в кінці вересня цього року, зробивши 22 прольоту через проміжок між кільцями і їх “володарем”.

В суботу “Кассіні” пролетів на рекордно близькій відстані від поверхні Титану, опустившись на висоту 979 кілометрів від його поверхні. В ході цього прольоту зонд отримав безліч нових фотографій планети, у тому числі і ряду раніше невивчених територій, а також просвітив її вуглеводневі озера і моря за допомогою своїх радарів.

Завдяки зближенню з Титаном, швидкість зонда зросла приблизно на три тисячі кілометрів у годину, а його орбіта витягнулася і помітно змінилася.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button