Всесвіт

“Джеймс Вебб” показав, можливо, найстарішу галактику у Всесвіті (фото)

Вчені з колаборації CEERS ідентифікували об’єкт, названий галактикою Мейсі на честь дочки керівника проекту Стівена Фінкельштейна.

На двох нових зображеннях космічного телескопа «Джеймс Вебб» вчені виявили одну з найбільш ранніх галактик, які коли-небудь спостерігалися. На обох фотографіях видно об’єкти віком понад 13 млрд років. Їх зробили в результаті співпраці астрономів НАСА і глобальних партнерів у всьому світі.

Команда експертів ідентифікувала один особливо цікавий об’єкт, названий галактикою Мейсі на честь дочки керівника проекту Стівена Фінкельштейна. За оцінками вчених, вона з’явилася всього через 290 млн років після Великого вибуху.

Автори та права: NASA / STScI/CEERS / TACC/S. Finkelstein/M. Bagley/Z. Levay

Подробиці про галактику опубліковані на сервері препринтів arXiv і очікує публікації в рецензованому журналі. Якщо відкриття підтвердиться, то Мейсі стане однією з найбільш ранніх галактик, які коли-небудь спостерігалися. Крім того, це підтвердить, що галактики почали формуватися набагато раніше, ніж багато астрономів вважали раніше.

Співпраця CEERS (The Cosmic Evolution Early Release Science Survey), складається з 18 дослідників з 12 установ і більше 100 співробітників з США і дев’яти інших країн. Учасники проекту вивчають, як утворилися деякі з найбільш ранніх галактик, коли вік Всесвіту становив менше 5% від її нинішнього віку. Цей період відомий як реіонізація.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button