Всесвіт

“Джеймс Вебб” випадково сфотографував найдальшу зірку – Еарендель (фото)

На найглибшому зображенні космосу, зробленому космічним телескопом “Джеймс Вебб”, астрофізики виявили найдальшу з відомих зірок. Вона була відкрита раніше цього року завдяки знімкам “Хаббла”.

“Сильмариліон” Толкіна була вперше виявлена завдяки гравітаційному лінзуванню на одному із зображень, отриманому космічним телескопом «Хаббл». Дослідники проаналізували перші знімки телескопа “Джеймс Вебб” і заявили, що ця зірка потрапила також в об’єктив нового телескопа.

Еарендель розташована на відстані близько 12,9 млрд світлових років. Це означає, що вона існувала вже в 1 млрд років після Великого вибуху. При цьому через відстань вона настільки тьмяна, що знайти її на новому зображенні, отриманому космічним телескопом «Джеймс Вебб», може бути досить непросто.

“Ми раді поділитися першим зображенням Еарендель, найдальшої зірки, відомої в нашому Всесвіті, в об’єктиві телескопа «Джеймс Вебб» і збільшеною масивним галактичним скупченням»,написали астрономи дослідницької групи Cosmic Spring в своєму Twitter і доклали наступне фото.

Фото: Cosmic Spring JWST, Twitter; ESA, NASA

Не думайте, що Еарендель – це яскравий об’єкт в центрі знімка, це не так. Насправді далека зірка – це крихітна біла точка в правому нижньому кутку зображення. Допомогти знайти її може знімок з телескопа “Хаббл”, на якому вона була вперше виявлена.

Еарендель на знімку “Джеймс Вебб”

Еарендель на знімку “Хаббл”

Телескоп “Джеймс Вебб” був розроблений спеціально, щоб зазирнути в ранній Всесвіт. Спочатку вчені припускали, що навіть з його допомогою вдасться розглянути тільки масивні зоряні скупчення, а не окремі зірки. Але останні відкриття говорять, що, можливо, за допомогою телескопа вдасться і це.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button