Земля

Підводний робот знайшов живі “помпони” на дні Каліфорнійської затоки (фото+відео)

Дистанційно керований дослідницький апарат зняв на відео новий вид спагетті-черв’яків Biremis, що мешкає на дні затоки.

Під час експедиції в Каліфорнійську затоку в Мексиці дослідники з дослідницького інституту акваріума Монтерей-Бей спостерігали щось схоже на маленькі помпони, що лежать на морському дні. Подальший генетичний аналіз показав, що це новий представник роду спагетті-черв’яків — Biremis.

Цей кошлатий тип черв’яків раніше був виявлений тільки на Багамських островах. Biremis – це незвичайний рід з сімейства спагетті-черв’яків (Terebellidae). Вони названі так завдяки своїм широким щупальцям, які використовуються для збору шматочків їжі. Але у Biremis немає ні очей, ні зябер, а також відсутні явні щетинки або щетинки уздовж сегментів тіла. Він незвичайний тим, що його щупальця роздуті, що надає йому вид помпона, який і привернув увагу дослідників.

Знайдений вид живе на глибині близько 2 тис.м під водою. Як і інші спагетті-черв’яки, Biremis живе на дні океану. Хоча більшість черв’яків цього сімейства живе в трубці або нірці, цей вид був помічений відпочиваючим на морському дні або плаваючим прямо над ним.

Вільне плавання дозволяє хробакові легко пересуватися і знаходити нові місця для годування. Biremis використовує свій рясний пучок щупалець, щоб збирати частинки, які осіли на морському дні. Якщо уважно подивитися на відео, то можна побачити слід, залишений тваринами в багнюці.

Новий вид хробака Bremis. Фото: MBARI

Використання автономних підводних апаратів допомагає вченим документувати та вивчати нові види тварин. Дослідники з Монтерей-Бей відзначають, що вони здійснили понад 6 тис.глибоководних занурень, але кожен раз, коли наші апарати занурюються в глибини, вони дізнаються щось нове. А час від часу знаходять тварин, які ставлять вчених у глухий кут.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button