Всесвіт

Нову місію з доставки людини на Місяць може бути відкладено

Після проведеного аналізу, експерти NASA припускають, що посадковий модуль місячної місії не буде готовий до вересня 2026 року, коли за планом має відбутися пробний запуск і його випробування.

У проєкті з доставки людини на Місяць у рамках проєкту “Артеміда” задіяно безліч корпорацій. Однією з них є SpaceX Ілона Маска. Інженери компанії розробляють посадковий модуль для місії.

Недавня перевірка встановила, що компанія відстає від початкового графіка. За оцінкою експертів, модуль буде закінчено до терміну з імовірністю 70%. Зі стовідсотковою гарантією модуль буде готовий тільки до лютого 2028 року, а не до вересня 2026 року, як заплановано спочатку. Тобто відставання становить півтора року. При цьому в доповіді групи експертів зазначено, що їхні оцінки не враховують готовності ракетоносія “Оріон” і нових місячних скафандрів.

Однак керівництво НАСА поки що не розглядає альтернативних підрядників. Вносити корективи в графіки підготовки місячної місії агентство також не збирається.

Зокрема, ходили чутки, що через відставання посадковий модуль і ракетоносій випробовуватимуть на низькій навколоземній орбіті, аналогічно тому, як це було під час місії “Аполлон-9”.

Також вона підтвердила дату запуску “Артеміди-3” у вересні 2026 року на засіданні Ради національних академій з космічних досліджень. Заяву було зроблено, незважаючи на безліч технічних проблем, з якими стикаються інженери SpaceX.

“Ми не внесли жодних змін до поточного плану, як я виклала його тут сьогодні”. – заявила Кеті Кернер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button