Всесвіт

Корабель DART репетирував порятунок Землі. НАСА розповіло, чи вдалося це (фото+відео)

НАСА розповіло про результати місії DART. Вченим вдалося змінити рух астероїда в космосі.

За словами очільника НАСА Білла Нельсона, імпактор розміром з холодильник, призначений для випробування на перенаправлення подвійного астероїда (DART), вдало врізався в місячний астероїд Диморфос 26 вересня. Він виштовхнув його на меншу і швидшу орбіту навколо свого “старшого брата”, Дідімоса.

“DART скоротив орбіту з 11 годин 55 хвилин до 11 годин 23 хвилин”, – сказав він. Прискорення орбітального періоду Диморфосу на 32 хвилини перевищило очікування НАСА в 10 хвилин. “Ми показали світові, що НАСА серйозно ставиться до захисту цієї планети”, – додав Нельсон.

На цьому знімку, зробленому космічним телескопом НАСА “Хаббл” 8 жовтня 2022 року, показані уламки, викинуті з поверхні Диморфоса через 285 годин після того, як 26 вересня DART навмисно зіткнувся з астероїдом. Форма цього хвоста з часом змінилася. Фото: NASA / ESA / STScI

“Всі ми несемо відповідальність за нашу рідну планети. Зрештою, це єдине, що ми маємо, — завершив адміністратор НАСА. – Експеримент показав, що НАСА намагається бути готовим до всього, що кидає нам Всесвіт. Це переломний момент для планетарного захисту і всього людства”.

Перед зіткненням НАСА визначила мінімальну успішну зміну періоду обертання Диморфоса як зміну на 73 секунди або більше. Ранні дані показують, що DART перевершив цей мінімальний орієнтир більш ніж у 25 разів.

Дослідницька група все ще збирає дані з наземних обсерваторій по всьому світу, а також з радарів Лабораторії реактивного руху НАСА в Каліфорнії і обсерваторії Грін-Бенк Національного наукового фонду в Західній Вірджинії.

Пара астероїдів обертається навколо Сонця кожні 2,1 року і не становить загрози для Землі. Але вони ідеально підходять для вивчення методу планетарного захисту за допомогою “кінетичного удару” на випадок, якщо Землі буде загрожувати реальний космічний об’єкт.

І “Вебб», і “Хаббл” спостерігали за астероїдом до і після зіткнення. Фото: НАСА

Успіх DART як доказ концепції зробив реальністю наукову фантастику. Приклади можна знайти в таких фільмах, як “Армагеддон” і “Не дивись вгору”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments