Технології

Ear-IT: почути звуки міста

Проект Ear-IT використовує технологію “розумної” акустики, адаптуючи її для вирішення різних завдань – від моніторингу дорожнього трафіку до контролю ефективності використання електроенергії.

Останні два роки розробники Ear-IT проводили дослідження в області акустики, в жвавому іспанському місті Сантандер. В рамках проекту було встановлено понад 12 тисяч записуючих пристроїв по всьому місту, велика частина з них вбудовувалася в ліхтарні стовпи. Основним об’єктом уваги стало складне перехрестя поряд з міською лікарнею, на цьому місці регулярно відбувалися дорожні пригоди.

foto_cikavosti_27.10.2014-010

[ads1] На перехресті зустрічалося відразу кілька різних потоків руху, і машини швидкої допомоги повинні були пробиратися крізь щільний дорожній трафік. Завдяки встановленим сенсорам Ear-IT, налаштованим на вловлювання сигналу сирени, світлофори стали перемикатися на користь машин швидкої допомоги, віддаючи їм пріоритет руху.

Читайте також: Інтелектуальний світлофор допоможе боротися з пробками на дорогах

“Розумна” акустика від Ear-IT виявляє кількість проїжджаючих повз машин і виявляє “гарячі точки”, допомагаючи контролювати пробки і знижувати навантаження на навколишнє середовище. Але можливості Ear-IT не обмежуються контролем тільки дорожнього трафіку.

У будинку сенсори можуть ідентифікувати кількість людей, що знаходяться там і їх активність. Це здатність функцій “розумного будинку”, таких як закриття фіранок, відкриття вікон і виключення світла для економії енергії. Сенсори також можуть бути корисні тим, хто доглядає за старими людьми. Завдяки здатності виявляти присутність людини в кімнаті система може відправляти сигнали SOS родичам або опікунам, якщо відбудеться падіння або який-небудь нещасний випадок.

Тестування Ear-IT знаходиться в кінцевій стадії, розробники обіцяють, що Ear-IT буде повністю готовий до використання до кінця цього року.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button