Здоров'я

Виявлено нові корисні властивості какао

Група вчених з Колумбійського університету і ряду інших американських вищих навчальних закладів дійшла до висновку, що какао є потужним засобом проти старечого слабоумства. Флавоноли, що містяться в какао-бобах, за кілька місяців посилили розумові здібності літніх людей, передає журнал Nature Neuroscience.

foto_cikavosti_27.10.2014-011_resized

В дослідженні брали участь 37 осіб у віці 50-69 років. Їх розбили на дві групи, учасникам першої протягом трьох місяців запропонували часто і багато пити какао (900 міліграмів флавонолів в день — в 90 разів більше, ніж представникам другої групи). В кінці терміну всі добровольці пройшли тести на пам’ять: ті, хто пив багато какао, впоралися із завданнями значно швидше.

Читайте також: Какао — їжа богів, природне джерело сили

[ads1] Вчені вважають, що флавоноли покращують кровообіг в одній з ділянок мозку, з порушеннями в роботі якого раніше вже пов’язували ослаблення пам’яті — в зубчастій звивині медіальної і нижньої поверхні півкулі великого мозку.

«Якщо на початку дослідження в учасників була пам’ять типової шістдесятирічної людини, через три місяці — як у звичайного тридцяти-сорокарічного», — стверджує один з авторів статті Скотт Смолл (Scott A. Small). Однак отримані висновки необхідно перевірити в більш великомасштабному дослідженні, зазначив учений.

Також вчені не радять запасатися банками з какао і шоколадом. В дослідженні застосовувався спеціальний напій, в приготуванні якого, на відміну від звичайних технологій обробки какао-бобів, збереглося більшість флавонолів.

Натхнення: strf.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть