Наука

Ейнштейн був правий щодо того, як надзвичайно масивні об’єкти падають у космосі

Теорія загальної теорії відносності Альберта Ейнштейна навіть в деяких найбільш екстремальних областях у Всесвіті, схоже, залишається в силі. Перевірка ключового принципу загальної теорії відносності з використанням трьох зірок показала, що всі об’єкти падають з однаковим прискоренням незалежно від їх складу.

Це узгоджується з наріжним каменем теорії Ейнштейна, відомої як принцип сильної еквівалентності. У ньому говориться, що будь-які два об’єкти в одному і тому ж гравітаційному полі падають з однаковим прискоренням незалежно від їх маси або складу. Це було чудово продемонстровано дослідом Галілея, в якому він, як кажуть, скинув дві сфери різної маси з Пізанської вежі і виявив, що вони одночасно падають на землю.

Гійом Вуазен з Манчестерського університету у Великобританії і його колеги перевірили цей принцип, вимірявши рух білої карликової зірки і пульсара (типу швидко обертової нейтронної зірки), яка обертається навколо другого білого карлика.

Це випробування супроводжувалося несподіваним поворотом: при деяких формулюваннях гравітації, але не загальної теорії відносності, пульсар повинен поводитися інакше, ніж інші зірки, планети або навіть кулі, скинуті з башти в Італії, тому що пульсари набагато масивніші і компактніші.

Дослідники виявили, що пульсар і білий карлик обертаються точно так само, як будь-який інший, в тесті найвищої точності принципу еквівалентності, проведеному з такими масивними об’єктами.

«Це приблизно в 1000 разів краще, ніж все, що було зроблено з нейтронними зірками раніше», – говорить Войзин.

«Єдина теорія гравітації, яка суворо дотримується принципу еквівалентності, це загальна теорія відносності – будь-яка інша гіпотеза порушує її на якомусь рівні», – говорить він.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button