Екологія

Вчені з’ясували, що половина Землі не була піддана впливу людини

Згідно з дослідженням, проведеним групою міжнародних вчених на чолі з Національним географічним товариством у Вашингтоні і Каліфорнійським університетом у Девісі, приблизно половина територій планети Земля не була піддана серйозному впливу людини. В облік не йдуть землі, які перебувають у вічній мерзлоті. Інформація про дослідження опублікована в журналі Global Change Biology.

У дослідженні були зіставлені чотири глобальні карти, на яких зображені території антропогенного землекористування. Це ґрунти, які обробляють люди. Найбільш постраждала половина земель містить міста, орні землі, місця інтенсивного скотарства і території, де видобувають корисні копалини.

“Обнадійливий висновок з цього дослідження полягає в тому, що якщо ми будемо діяти швидко і рішуче, то є можливість зберегти приблизно половину суші у відносно природному стані”, – твердить Джейсон Ріджіо, вчений в музеї дикої природи та біології риб Каліфорнійського університету в Девісі.

Незаймані землі допомагають очищати повітря і воду, переробляють поживні речовини, що підвищують родючість ґрунту і руйнують відходи життєдіяльності. Всі міроприємства по підтриманню цих територій оцінюють в трильйони доларів США щорічно.

Найбільші райони з низьким рівнем втручання людини — це бореальні ліси, тундри в Північній Азії та Північній Америці, а також великі пустелі, такі як Сахара. Ці райони, як правило, більш холодні або сухі, тому вони найменш придатні для сільського господарства.

Райони з низьким рівнем впливу людини — це не обов’язково ті, де немає людей, свійської худоби та сільського господарства. Автори дослідження відзначають, що у відносно незаймані території були включені і ті місця, де робота, обробіток земель або видобуток корисних ресурсів відбувається з повагою стосовно природи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button