Технології

ЕКА доставить космічне сміття на Землю за $ 100 мільйонів

Європейське космічне агентство заявило, що готується підписати контракт на $ 102 млн зі швейцарським стартапом. В рамках проєкту вони планують доставити на Землю великий шматок орбітального сміття.

industrytap.com

І на земній орбіті необхідно регулярно прибирати. Тільки ось дотепер ніхто не наважувався цього зробити. Європейське космічне агентство оголосило про плани прибрати з орбіти Землі 112-кілограмовий шматок сміття у 2025 році

Станом на 2017 рік маса космічного сміття на орбіті Землі склала 7,2 тисячі тонн. З кожним роком його стає все більше, тому NASA та ЄКА шукають способи доставки космічного сміття на Землю. Тепер Європейське космічне агентство має намір повернути назад на планету один з таких непотрібних об’єктів.

За повідомленням агентства, угода зі швейцарським стартапом ClearSpace допоможе здійснити «першу місію з видалення сміття з орбіти» в 2025 році. В ході місії створений на замовлення космічний апарат захопить і скине частину ракети, яка колись використовувалася для доставки супутника на орбіту.

Експерти давно попереджають, що сотні тисяч уламків космічного сміття, які обертається навколо Землі, становлять загрозу для функціонуючих супутників і навіть Міжнародної космічної станції. Кілька команд працюють над тим, як розв’язати цю проблему.

Об’єкт, що видаляється з орбіти, є перехідник до відсіку корисного навантаження під назвою Vespa. Його використовували для зв’язування супутника зі ступенем ракети та подальшого відділення апарату в ході запуску 2013 року. Вага перехідника складає 112 кілограмів і доставити його на Землю буде непросто.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button