Технології

Найбільший водневий літак здійснив перший тестовий політ (фото+відео)

19-місний літак від компанії ZeroAvia здійснив перший випробувальний політ.

Британсько-американський стартап ZeroAvia, який займається водневою та електричною авіацією, оголосив про перший успішний випробувальний політ найбільшого у світі літака з водневим двигуном. 19-місний модернізований Dornier 228 виконав руління, зліт, 10-хвилинний політ і посадку в аеропорту Котсуолд у Великобританії.

Випробувальний політ модернізованого Dornier 228. Відео: ZeroAvia

Dornier 228 – один з класичних двомоторних літаків для місцевої авіації. Вони використовувалися в різних країнах і вироблялися німецькою компанією Dornier GmbH з 1981 по 1998 роки. Для тестового польоту ZeroAvia модернізувала цей літак, замінивши один з двох двигунів на воднево-електричний.

У тестовій конфігурації воднево-електрична трансмісія складається з двох блоків паливних елементів з літій-іонними акумуляторними блоками, що забезпечують підтримку пікової потужності під час зльоту. Водневі баки і системи вироблення електроенергії на паливних елементах в тестовій конструкції розміщувалися замість сидінь всередині кабіни, щоб їх було простіше контролювати.

Модернізований літак Dornier 228. Фото: ZeroAvia

Для комерційної моделі всі елементи двигуна будуть винесені зовні салону. ZeroAvia заявляє, що планує завершити створення готового до експлуатації літака до кінця 2023 року. Якщо все піде за планом, то вже до 2025 року ця силова установка потужністю 600 кВт буде повністю сертифікована і літаки місткістю від 9 до 19 місць зможуть виконувати комерційні рейси.

За оцінками компанії, модернізований літак буде забезпечувати дальність польоту близько 556 км. Це менше, ніж у стандартного Dornier 228, що працює на вуглецевому паливі (1130 км), але перевищує оцінки конкуруючих моделей з нульовими викидами. Наприклад, шведська Heart Aerospace розробляла 19-місцеву водневу модель з дальністю польоту тільки 400 км.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button