Екологія

Екоексперти розповіли, як врятувати українські ліси

Аби зберегти для нащадків українські ліси, Міндовкілля має вже зараз переглянути всі основні документи у сфері захисту лісів і створити нові нормативні акти. А ще — втілити в життя ряд конкретних кроків, заявили екологічні експерти під час відеоконференції «Пріоритети Міндовкілля на 2021–2022 роки: чого очікують громадяни?», яка відбулася 16 березня.

Відповіді на питання, як вберегти вітчизняні ліси, шукали голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, голова «Бюро екологічних розслідувань»  Дмитро Скрильніков та юристконсультантка  міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Софія Шутяк.

Тетяна Тимочко підкреслила, що життєво необхідно запровадити моніторинг лісових ресурсів і розробити план управління лісами, враховуючи їх особливості. Адже, за словами екологині, в Україні й досі питанням лісів займаються не екологи, а представники лісового господарства.

Ще одне завдання для Міндовкілля — це розробка рекомендацій для об’єднаних територіальних громад щодо управління лісами, які перебувають у комунальній власності.

Екологи також перерахували першочергові кроки, які профільне міністерство має зробити для захисту лісів. Серед них:

  • кадастрове оформлення
  • винесення меж «в натуру»
  • регулювання господарської діяльності людини та її впливу на об’єкти Смарагдової мережі
  • розробка стратегії заліснення  деградованих земельних угідь лісової зони України
  • інвентаризація самозаліснених земель сільськогосподарського призначення  та переведення їх до категорії земель лісового фонду
  • розробка та впровадження національного плану дій з адаптації лісів до кліматичних змін
  • запровадження програми національного моніторингу лісового біорізноманіття й інвентаризації лісових оселищ
  • розробка та впровадження єдиного нормативного документа, який би регулював ведення лісового господарства. Зокрема, йдеться про всі види рубок.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button