Екологія

У Чилійській пустелі Атакама сітки-конденсатори витягають пиво із сухого повітря

Пустеля Атакама в Чилі є одним з найбільш посушливих місць на планеті; деякі її частини не бачили дощу вже кілька сотень років. Але незважаючи на це в регіоні досить часті густі тумани, на місцевій мові називаються «каманчака», з яких місцеві рослини і черпають воду, необхідну їм для виживання.

5e37ece309c92bef2b6895fbae9e3044

І саме в Атакамі – так само, як і в кількох інших місцях по всьому світу – вчені тестують гідроконденсатори, які можуть витягувати воду з туману, щоб зупинити процес опустелювання і дати доступ до води місцевим жителям. А крім них користь від конденсаторів отримує одна крихітна пивоварня, яка намагається, щоб плоди їхньої праці не пропали даремно.

З часів однієї особливо жорстокої посухи в 1950-х роках, професор фізики Карлос Еспіноза Аранкібіа експериментує з мережами, які здатні добувати воду з повітря в найбільш посушливих районах Атаками. Поточна модель такої сітки має крихітні просвіти, менше одного міліметра, які дозволяють конденсувати найдрібніші краплі води з туману. Краплі акумулюються і збільшуються, поки не впадуть у трубу біля основи сітки, звідки вони потраплять в контейнер – причому ця вода настільки чиста, що готова до негайного вживання.

Один з тестових центрів Еспінози знаходиться поруч з містечком Пенья Бланка, будинком маленької пивоварні Atrapaneblina (Ловець туману). Її пиво – золотисто-янтарний шотландський ель з коричневою пінкою – робиться виключно з води, отриманої від сіток-конденсаторів. Пивоварня виготовляє скромні 6300 галонів пива на рік, але її власник заявляє, що вода з туману надає пиву унікальний смак і якість.

Читайте також: 

Однак пивовари з Atrapaneblina – не єдині, хто користується перевагами води з повітря. У кількох ключових точках, де відбувається розростання пустелі, Еспіноза встановив інші сіті, які, за його словами, здатні сповільнити процес опустелювання, живлячи вологою місцеві рослини на площі приблизно в 1,3 квадратного кілометра.

Встановлення сітей недороге – 40 квадратних метрів обходяться в 1000-1500 доларів – і при цьому має мінімальний вплив на місцеву екосистему. У найближчому майбутньому Еспіноза має намір провести воду з туману в будинки місцевих жителів.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button