Екологія

Аналітики недооцінили можливості поновлюваних джерел енергії

Прогнози розвитку поновлюваних джерел енергії стають все менш надійним джерелом інформації. Найчастіше аналітики недооцінюють реальні темпи розвитку і занижують показники. Дві незалежні групи дослідників стверджують, що сонячна та вітрова енергія поширюється швидше, ніж передбачалося раніше, і при цьому вона стрімко дешевшає.

Вчені з німецького Наукового-дослідного інституту Меркатора порівняли прогнози розвитку сонячної енергетики різних екологічних і енергетичних організацій з реальними масштабами впровадження фотоелементів. Виявилося, що Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), «Грінпіс» та Рада з глобальним змінам Німеччини стабільно недооцінюють темпи впровадження сонячних систем.

Nature Energy

Німецькі вчені знайшли три пояснення цьому феномену. При складанні більшості прогнозів не враховуються державні ініціативи, які стимулюють розвиток чистої енергетики. Вигідні тарифи, знижені податки і компенсація надлишків енергії — у кожній країні діють свої системи бонусів, які збільшують число сонячних установок.

Другий фактор пов’язаний з швидким розвитком і освоєнням технологій. При кожному подвоєнні сонячних потужностей ціна модулів в середньому падала на 22,5%. І, нарешті, третій фактор — це неправильні прогнози щодо інших джерел енергії. Як пояснює Vox, аналітики продовжують робити ставку на атомну енергетику і системи уловлювання та зберігання вуглецю, хоча з року в рік вони показують не найкращі результати.

Перед сонячною енергетикою стоїть два головних виклики. Перший — це вартість впровадження систем, особливо в країнах, що розвиваються. Другий — це введення в експлуатацію достатньої кількості сонячних та вітрових установок. Якщо ці проблеми вдасться вирішити, то сонячна енергетика зможе забезпечити від 30% до 50% потреб всієї електроенергії в світі, припускають вчені.

Інше дослідження представили експерти з Національної лабораторії по вивченню поновлюваної енергії (NREL). Вони підрахували, наскільки скоротиться вартість вітрової енергії, якщо в цю галузь запровадять найбільш інноваційні розробки. Наприклад, високоточне фізичне моделювання, розумні датчики і системи моніторингу потоків вітру, а також системи комунікації в енергомережі.

При використанні всіх передових технологій одночасно вітрова енергія може подешевшати на 50% і стати дешевше енергії природного газу, вважають вчені. І для цього не потрібно вводити державні пільги.

За умови використання всіх інновацій, до 2030 року один МВт*год вітрової енергії буде коштувати від $19 до $32. Середній показник становить $23 за МВт*год., що в два рази дешевше сьогоднішньої вартості.

У районі Північного моря вітрова енергія вже обходиться дешевше атомної. Сонячна енергетика також дешевшає і в деяких країнах вимагає менших витрат, ніж вугільна. При цьому, як прогнозують експерти, до 2030 року енергія сонця в Європі подешевшає майже вдвічі.

Кнопка «Наверх»