Відео

Екологічна катастрофа в Кувейті: горить найбільше у світі звалище покришок (ВІДЕО)

Про ще одне екологічне лихо стало відомо вчора: у Кувейті спалахнула пожежа на найбільшому у світі звалищі покришок. Площа звалища 600 тисяч квадратних метрів. Всього на звалищі зберігається близько 52 мільйонів використаних покришок. Про це повідомляє korrespondent.net.

Звалище розташоване біля міста Сулабія в Кувейті. Наразі ділянка загоряння не займає багато місця, проте її поширення загрожує країні екологічною катастрофою. Стовпи чорного диму піднімаються в повітря.

“Пожежа розпочалася 3 серпня, підняті високо в небо стовпи чорного отруйного диму видно здалеку. Поки що охоплена порівняно невелика частина кладовища шин, що займає площу 600 тисяч квадратних метрів”, – сказано в повідомленні.

У свою чергу, Держуправління з охорони навколишнього середовища Кувейту з листопада 2020 року вирішує, як утилізувати старі покришки, так як у такому вигляді вони зберігаються вже понад 30-ти років. Періодично на звалищі починаються пожежі, які країні доводиться оперативно гасити.

Як в Україні?

За словами Директора департаменту з поводження з відходами та екологічної безпеки в Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Олени Колтик,  врегулювати використання та утилізацію зношених шин можна, виконуючи два пункти:

1) за утилізацію повинні платити: або  сплачує  власник   шин, або виробник, який   продав.

Розширеної відповідальності виробника (РВВ) в країні не існує взагалі (термінологічно) і фактично жодної відповідальності виробники не несуть з 2014 року.

Вирішити питання можна прийнявши довгоочікуваний 2207-1д і після цього спеціалізованим законопроектом запровадити РВВ

2) посилення та сприяння контролю за даними відходами.

За словами Колтик, проект нового закону  2207-1д передбачає створення інформаційної системи управління відходи. І тоді можна буде   побачити в цифровому форматі де і скільки відходів, але основне – куди їх дівають,  від утворювача до утилізатора.

“І звісно, свою роботу повинна робити оновлена екоінспекція, щоб нікому не хотілося нікуди нічого закопувати чи викидати”, – додала чиновниця.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button