Гумор

В США майже третина населення вірить в чіпування з допомогою вакцини від Covid-19

Дані опитування свідчать, що люди не бажають розбиратися в науковій стороні питання про вакцинацію, а схильні приймати точку зору згідно з політичними уподобаннями.

Опитування, проведене кілька днів тому Yahoo News і YouGov, показало, що багато американців вірять в конспірологічну теорію про вакцинацію проти коронавіруса. Згідно з нею, щеплення від Covid-19 — частина хитрого плану засновника Microsoft Білла Гейтса, який хоче контролювати переміщення і дії мільярдів людей.

Передбачається, що разом з вакциною в організм людини будуть вживляти якийсь чіп, «електронна мітка». У різних версіях теорій змови функції цього чіпа сильно різняться: від відстеження місця розташування до індукування пухлин з метою вбивства неугодних. В цілому в лиховісні плани Гейтса вірять майже третина американців (28%).

Цікаво, що віра в подібні теорії в США чітко корелює з політичними уподобаннями громадян. Конспірологічну версію про вакцину з чіпами поділяють 44% республіканців і лише 19% демократів. Нагадаємо, нинішній президент США Дональд Трамп балотувався на посаду якраз від Республіканської партії.

Така тенденція взаємозв’язку політичних пристрастей з поглядами на конспірологічні теорії небезпечна для суспільства. Замість того щоб розбиратися в технічних і наукових аспектах питання, люди приймають точку зору, яку озвучують ті, з ким ці самі люди солідарні в політиці.

Опитування також демонструє, що ефект «вибору власної реальності» спотворює сприйняття практично будь-якої інформації, що стосується пандемії Covid-19, — від вакцинації до числа загиблих. Переважна більшість населення або «дуже» (56 відсотків опитаних), або «кілька» (30 відсотків) стурбована «помилковою або тією, що вводить в оману інформацією про коронавірус». До речі, в цих пунктах опитування більшість демократів і республіканців між собою згодні.

А ось думка про джерела дезінформації у прихильників різних партій помітно розрізняється. На думку демократів, перекручену або завідомо неправдиву інформацію про вірус найчастіше поширює Адміністрація президента США. Республіканці ж більше звинувачують у поширенні неправдивих даних ЗМІ.

Велика кількість різнорідних даних про перебіг пандемії, властивості вірусу і можливості вакцин призводить до того, що багато жителів Штатів відмовляться від вакцинації. Лише 50% опитаних упевнено відповіли, що готові на щеплення від Covid-19; цей показник знизився на п’ять відсотків у порівнянні з попереднім опитуванням, проведеним Yahoo News і YouGov на початку травня. А ось кількість людей, які явно не мають наміру робити щеплення, навпаки, збільшилася з 19 до 23%.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button