Наука

Виявилося, що медузи можуть спати

Спостереження за медузами дозволило у них виділити стан схожий на людський сон. Біологи впевнені, що вивчення сну у медуз може допомогти пролити світло на таємницю людського сну.


Питання, чому ми повинні спати, спантеличувало вчених протягом багатьох десятиліть, а докази такого сну поведінки були помічені фактично у кожної тварини на планеті. Дослідники з Медичного Інституту Ґоварда Хьюза нещодавно вперше виявили ознаки сну у медузи. Це спантеличило вчених, оскільки раніше вони ніколи не спостерігали подібну поведінку у тварин без центральної нервової системи. Це означає, що, по суті, навіть організм «без мізків» вимагає відпочинку та періоду відновлення.

У той час як тривалість сну може значно змінюватися у різних видів тварин, дослідження припускає, що кожна тварина з розвиненим мозком, має потребу у сні. Хоча жаби-бики часто цитуються в якості однієї з аномальних тварин, які ніколи не сплять, хоча багато вчених піддають цей факт під сумнів.

Відкриття того, що організми без нервової системи можуть також спати викликало переполох в науковому середовищі, оскільки це суперечить давно усталеним канонам про те, що відпочивати треба саме нервовій системі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments