Технології

Експериментальний екзоскелет для щиколотки збільшує швидкість ходьби на 40% (відео)

Інженери Стенфордського університету розробляють прототип екзоскелета гомілковостопного суглоба, який допоможе людям ходити швидше. Він розроблений, щоб допомогти тим, чия хода сповільнюється через вік, травм або хвороби.

З віком люди схильні ходити повільніше. Це пов’язано з нервово-м’язовою дегенерацією або загальним «зносом» організму. В результаті люди похилого віку і люди, які страждають різними захворюваннями, починають ходити набагато повільніше, ніж їм хотілося б.

Команда вчених зі Стенфорда прагне вирішити цю проблему. Зараз вони працюють над концепцією екзоскелета з електроприводом. Фактично він бере на себе частину фізичних зусиль, дозволяючи власникові рухатися швидше. Вчені планують зменшити пристрій, щоб він легко розміщувався навколо гомілки і всередині кросівок. Це дозволить вибрати бажану швидкість ходьби.

Зараз екзоскелет є емулятором. Тобто це експериментальна установка. Вона використовується на біговій доріжці, де екзоскелет приводиться в дію тросом. Він підключений до великих зовнішніх двигунів і управляється алгоритмом. Коли власник йде, екзоскелет діє як механічний литковий м’яз. Він прикладає трохи сили до кожного кроку, підтягуючи п’яту вгору і притискаючи пальці ніг вниз. Це збільшує швидкість ходьби власника приблизно на 40%. Для розробників така висока ефективність стала несподіванкою. Експерименти показали, що збільшення швидкості на 40% – це більше, ніж різниця між молодими і літніми людьми.

Найближча мета – зробити прототип більш ефективним і комфортним. Зрештою, вчені планують створити екзоскелет, який працює сам по собі, і його зможуть носити літні люди. Ця більш просунута версія не тільки поліпшить швидкість ходьби, але і допоможе полегшити біль при перевантаженні суглобів або дисбалансі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button