Технології

До 2060 року половина продукції у світі буде друкуватися

Голландський банк ING прогнозує, що розвиток 3D-друку призведе до того, що світова торгівля впаде на чверть через 40 років. Транскордонне постачання значно скоротяться, бо всі комплектуючі можна буде надрукувати на місці, призводить прогнози банку сайт 3ders.

Банк задався питанням: чи загрожує 3D-друк світовій торгівлі? Відповідь вийшла позитивною. Головний висновок: за 4 найближчих десятиліття 3D-друк «упустить» світову торгівлю на 25%. Принтери дають величезну гнучкість і точність — при правильному розвитку цієї галузі вони можуть швидко замінити значну частину іноземних постачальників, вважають у банку. Ті ж експерти пророкують, що половина всіх речей, вироблених на планеті через 40 з невеликим років, вийдуть з-під 3D-принтера.

Незважаючи на те, що сьогодні мало підприємств використовують методи 3D-друку у виробництві, ING вже оцінює цю індустрію в $6 млрд. За рахунок інвестицій, нових проектів і великих компаній, пов’язаних з цією індустрією, банк очікує бурхливе зростання у найближчому майбутньому.

В кожній області будуть розроблені свої власні 3D-технології, пишуть експерти банку. В автомобільній промисловості будуть свої принтери, важкій — свої. Таке проникнення, можливість підстроювання під певне середовище — головна перевага 3D-друку, який дозволить йому розвиватися і далі.

Сьогодні вже майже не залишилося областей, куди б не дістався 3D-друк. Принтери друкують будівлі, деталі кораблів, підводні човни. Їх дуже полюбила медицина, тому що вони дають нові можливості друку ліків і навіть тканин і органів. І не тільки кісток — є перші зразки людського серця, виготовленого принтером.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»