Технології

Новітня технологія зробить акумулятори вдвічі дешевше

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту спільно з представниками компанії 24M розробили технологію, яка дозволить вдвічі знизити собівартість виробництва літій-іонних акумуляторів, а також скоротити витрати на їх переробку. За словами професора Ет-Міна Чанга (Yet-Ming Chiang), співробітника МТІ і співзасновник 24M, процес виробництва літій-іонних акумуляторів практично не змінився за два десятиліття після створення цього типу джерела живлення, і на сьогоднішній день він включає безліч зайвих кроків і компонентів.

«Ми заново відкрили технологічний процес», – стверджує вчений. Нова методика виробництва базується на концепції, відкритої Чангом і його колегою Ст. Крейгом Картером (W. Craig Carter, професор матеріалознавства та інженерної справи.

У «потоковій батареї» електроди представляли собою суспензію з найдрібніших частинок рідини, яка прокачувалася через різні відсіки. Новий акумулятор є гібридом «потокової батареї» і стандартних твердих варіантів. У цій версії електроди не є рідиною – вони являють собою напівтверду колоїдну суспензію.

Чанг і Картер назвали розробку «напівтвердою батареєю». Виробництво таких акумуляторів здійснюється простіше; крім того, батареї є стійкими до механічних пошкоджень і гнучкими.

Виробництво звичайної літій-іонної батареї передбачає, що рідке покриття повинне бути нанесене на матеріал підкладки, і перейти до наступного шару можна тільки після повного висихання попереднього. Нова технологія етап сушіння виключає, тому кількість функціональних матеріалів у структурі скорочується на 80%. Так як електрод є суспензією найдрібніших частинок, довжина шляху при русі заряджених частинок також багаторазово зменшується, і зникає ефект звитості, а значить, у виробництві акумуляторів можна використовувати товсті і дешеві електроди.

Винахідники стверджують, що нові акумулятори виходять більш міцними і гнучкими. Зберігати працездатність вони можуть навіть будучи простреленими. У процесі розробки батарей було отримано вісім патентів, а ще 75 заявок знаходяться на розгляді.

Компанія 24M залучила для здійснення дослідження інвестиції в розмірі 50 млн. доларів США від венчурних фірм і у вигляді гранту від Міністерства енергетики США. 10 000 батарей з дослідної партії в даний час тестуються виробниками важкої техніки в Японії та Таїланді.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button