Головна / Ґаджети / Експерт розгадав спосіб прослуховування будь-якого смартфона

Експерт розгадав спосіб прослуховування будь-якого смартфона

Спеціаліст Пітер Хенвей розповів про метод злому нового смартфона. За його словами, в ґаджетах існують унікальні слова-тригери, що відкривають доступ до налаштувань.

Эксперт разгадал способ прослушки любого смартфона

Велика частина сучасних ґаджетів при необхідності доступу до мікрофону або камери робить запит з відповідним повідомленням користувача. Запис інформації відбувається тільки після проголошенні слів-тригерів. Прикладами цього є «Привіт, Siri» і «Окей, Google, які викликають голосового помічника. За словами експерта, аналогічний механізм може працювати і в інших додатках, але відсутній в їх налаштуваннях.

Фахівець зазначає, що Facebook або Instagram також можуть мати звукові тригери, які впроваджуються для маркетингу. При проголошенні певного слова програма фіксує його, після чого підбирає за відповідним запитом рекламу. Перевірити налаштування такого типу не вийде, так як вони, як правило, засекречені.

Слова-тригери можуть бути небезпечні для збереження особистих даних користувачів. За словами експерта, при проголошенні певної фрази шахрай отримує доступ до інформацією, яка його цікавить, через що вона опиняється під загрозою. Зокрема, у стрічках соціальних мереж може з’являтися незвична для власника апарату або аккаунта реклама. Для боротьби з даною функцією досить просто відключити доступ до мікрофону без запиту у налаштуваннях всього смартфона або окремого додатка.

 
comments powered by HyperComments