Людина

Експерти назвали 10 факторів, що підвищують шанси дожити до 100 років

Експерти назвали 10 факторів, що збільшують ймовірність стати довгожителем. Дотримуючись даних фахівцями рекомендацій, можна значно підвищити шанси дожити до 100 років.

Для того, щоб покращити основні показники здоров’я і продовжити життя, експерти радять дотримуватися середземноморської дієти. Саме вона, як вже було доведено не одним десятком великомасштабних досліджень завдяки своїм складникам вкрай цілюще впливає на роботу серцево-судинної системи, покращує обмін речовин, перешкоджає накопиченню «поганого» холестерину, виникнення діабету, а також деяких видів раку.

Наступним чинником, який збільшує тривалість життя, є вступ у шлюб. За запевненням вчених, навіть ті, хто овдовів або розлучився після кількох десятків років сімейного життя, живуть довше, ніж самотні люди. Таким же ефектом володіють і контакти з друзями: велика кількість соціальних контактів значно знижує ризик смертності.

Вміння грамотно справлятися зі стресом так само може зробити життя не тільки приємніше, але і довше. А присутність мети існування, за запевненням вчених, здатне захистити від хвороби Альцгеймера і мінімізувати шанси померти в результаті зупинки серця.

Крім того, серед факторів, що підвищують шанси дожити до 100 років, відзначають релігійність, відсутність пристрасті до куріння і зайвих кілограмів. Якщо про шкоду вживання тютюнової продукції і небезпеки ожиріння для здоров’я і так всім відомо, то про вплив регулярного відвідування релігійних соборів і храмів на організм мало хто знає. Експерти ж стверджують, що подібні ритуали здатні зміцнити імунну систему і стабілізувати психічний стан, що, безумовно, допоможе прожити довше.

Завершують ТОП-10 рекомендацій, дотримання яких збільшує ймовірність стати довгожителем, використання «принципу Окінави» і сієста. Післяобідній сон знижує вироблення гормонів стресу, що значно зменшує ризик стати жертвою інсульту, а принцип малокалорійности харчування жителів японського архіпелагу допомагає збільшити тривалість життя до таких же показників, як і у них.

Кнопка «Наверх»
Закрыть