Людина

Це варто їсти на сніданок, щоб з’їсти на 31% менше в обід

Більше не потрібно турбуватися про те, що ви переїдете! Головне – це їсти на сніданок вівсянку!

Ті, хто хоче схуднути, знають про те, як важливо не пропускати сніданок. Однак якщо у животі починає вирувати вже через декылька годин після сніданку, і ви наспіх перекушуєте пончиком, саме час замінити готовий сніданок з шоколадних кульок чимось більш серйозним. Вівсяна каша на сніданок забезпечить довгу ситість, і допоможе не переїсти під час обіду.

Учені провели спеціальне дослідження з цього приводу. Вони розділили 36 учасників на три групи. Перша група їла на сніданок вівсянку, друга – кукурудзяні пластівці, а добровольці з третьої групи і зовсім пропускали сніданок. Протягом наступних годин фахівці оцінювали їх почуття голоду, а також вимірювали рівні глюкози та інсуліну в крові. Потім учасникам пропонувався рідкий обід в необмеженій кількості.
Як і припускали вчені, ті, хто снідав вівсянкою, вживали під час обіду на 31% калорій менше. Варто відзначити, що порції вівсяної каші і кукурудзяних пластівців, які пропонувалися учасникам, мали однакову енергетичну цінність.

Так в чому ж секрет вівсянки?

Справа в тому, що вона надовго затримується в шлунку. І ось як це з’ясували: в сніданок було додано знеболювальне ацетамінофен, яке всмоктується в кров, поки знаходиться в шлунку разом з їжею. Його рівень і, отже, термін перебування їжі в шлунку, можна легко оцінити при аналізі крові. Виявилося, що у тих, хто їв на сніданок вівсянку, пік ацетамінофену в крові реєструвався набагато пізніше, ніж в інших групах. Таким чином, було показано, що вівсянка залишається в шлунку довше від іншої їжі. Можливо, це пов’язано з високим вмістом харчових волокон в цій каші.

Але це ще не все, що змогли з’ясувати науковці. Виявилося, що ті, хто снідав пластівцями, на обід з’їдали стільки ж калорій, скільки ті, хто взагалі не снідав. Фахівці пов’язують це з різким стрибком, а потім падінням рівня глюкози після вживання солодких пластівців.
Ну що, вже вирішили, чим будете снідати вранці?

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button