Інтернет

99% кібератак відбуваються з-за кліка по шкідливому посиланню

Майже всі успішні кібератаки в 2018 році зажадали від жертви участі в ній. Серед найпоширеніших випадків — перехід по шкідливому посиланню або запуск програми, яка краде дані.

Дослідники з’ясували, що незначна частина атак здійснюється з використанням експлойтів і відомих вразливостей програмного забезпечення для злому систем. Переважна більшість атак (99%) потребують певного рівня участі жертви. Це може бути клік на посилання або запуск шкідливого коду.

Висновок заснований на щорічному звіті компанії Proofpoint про людський фактор в хакерських атаках. Вони вивчили дані клієнтів компанії, які збирали протягом 18 місяців.

 

При цьому дослідники відзначили, що жертву фішингу легко звинуватити в халатності. Проте вони запевняють, що хакери стають все більш витонченими. Часто шкідливий лист складно відрізнити від звичайного, тому що зловмисники відправляють жертвам листи з правдоподібним сюжетом — наче їх написав колега або начальник.

«Кіберзлочинці агресивно нападають на людей, тому що відправляти підроблені електронні листи, красти облікові дані і завантажувати шкідливі вкладення в хмарні додатки набагато простіше і вигідніше, ніж створювати дорогі експлойти, які віднімають багато часу, що володіють високою ймовірністю збою», — зазначає Кевін Епштейн, віце-президент з операцій Proofpoint.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button