Екологія

Експертка назвала анти-топ 5 екологічних злочинів РФ проти України

В результаті повномасштабного вторгнення Україна зазнає нищівного втручання у довкілля, однак є 5 найстрашніших екологічних злочинів.

Про це заявила заступниця голови комітету Верховної Ради з екополітики та головна координаторка Оперативного штабу з фіксації екозлочинів Олена Криворучкіна, повідомляє Фокус.

Вона зазначила, що втручання РФ є повсюдним і масовим, однак анти-топ приносить найбільшу шкоду державі та відбиваються, або відіб’ється в майбутньому, на житті всіх громадян

Забруднення атмосферного повітря

Забруднювачі повітря залишатимуться наших легенях і провокуватимуть онкозахворювання та інші небезпечні хвороби. Тобто йдеться про довгострокові наслідки.

“Вибухи нафтобаз, пожежі на підприємствах і хімічних заводах – все це не може пройти просто так”, – наголошує Криворучкіна.

Забруднення Чорного й Азовського морів 

В мирний час нафтова пляма в будь-якій акваторії привертає до себе загальну увагу, і спрямовуються необхідні зусилля, щоб подолати наслідки. Однак наразі неможливо ні на що вплинути.

“Скільки ще нафти витікатиме в море, ніхто спрогнозувати не зможе”, – сказала вона.

Ліси

Українські ліси потерпають від пожеж, вимушених вирубок для потреб армії, а також росіяни викрадають деревина.

Міни

Необхідно проводити розмінування як ґрунтів, так і акваторій. Наразі лише в Чорному морі знаходить 400-600 мін, які зриваються з якоря, дрейфують та вибухають, забираючи життя. Криворучкіна зазначила, що масштаб мінування в Україні є неймовірним.

Підрив греблі на Північно-Кримському каналі

Окрім шкоди від вибуху, лише крадіжка води окупантами оцінюється в 32,6 млн грн щодобово з бюджету України, тобто за весь період вторгнення це понад 3 млрд грн.

З початку повномасштабного вторгнення Оперативний штаб пропрацював інформацію щодо більш ніж 2,2 тисячі подій, які могли містити склад екозлочину, з яких до Єдиного реєстру екозбитків уже внесено понад 300 випадків. Наразі за цими фактами здійснюється додатковий збір інформації.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button