Технології

Експерти назвали найпопулярніший тип сучасних комп’ютерних вірусів

Компанія Atlas VPN провела дослідження у сфері найпоширеніших кібератак за перше півріччя 2021 року. Експерти з кібербезпеки надали звіт, де розповіли про найпопулярніші інструменти, які хакери використовують для атаки на комп’ютери й смартфони жертв.

Image by Bartek Zakrzewski from Pixabay

Фахівці компанії Atlas VPN, які спеціалізуються на кібербезпеці, назвали найбільш виявлений за останній час вірус. Найбільш небезпечним і водночас популярним у кіберзлочинців стало шкідливе ПЗ для майнінгу. Атаки з таким вірусом називають криптоджекінгом. Їх використовують для несанкціонованого використання чужого ПК для видобутку криптовалюти.

Зазвичай такі віруси потрапляють в комп’ютер, коли жертва несвідомо встановлює шкідливе ПЗ через фішингове посилання. В результаті хакер отримує доступ до пристрою користувача і може  використовуючи чужі ресурси. Повідомляється, що в першій половині 2021 року було виявлено майже 75 тис. таких загроз.

Найпоширенішими програмами серед майнінгових вірусів стали MalXMR, Coinminer, ToolXMR, CoinMine і MalBTC.

Також у списку популярних інструментів для кібератак – черв’як WannaCry, який використовується для вимагання грошей і викупу цінної інформації у жертв.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button