Технології

Подивіться на охолоджуючу повітря вежу з бамбука (фото+відео)

Французька багатопрофільна фірма AREP розробила низькотехнологічний бамбуковий прототип альтернативної міської системи охолодження. Використовуючи так званий принцип адіабатичного охолодження, проект пропонує ефективне та доступне рішення для сталого охолодження міст.

Протягом століть стародавні цивілізації охолоджували свої будівлі, використовуючи природну свіжість води за адіабатичним принципом: щоб випаровуватися, воді потрібна енергія, яка «поглинається» з тепла навколишнього повітря, створюючи таким чином охолоджуючий ефект, розповідають в AREP.

Структурна схема пристрою

Лауреат Сеульської бієнале архітектури та урбанізму 2021 (SBAU2021), прототип адіабатичного міського охолодження можна уявити як водойму в парку влітку: чим ближче до нього підходиш, тим прохолодніше здається повітря. Щоб відтворити цей ефект, команда AREP вдалася до в’єтнамської майстерності, поширеної в сільській місцевості, де кожне село спеціалізується на певному ремеслі, пов’язаному з бамбуком, шовком та гончарними виробами.

“Це допомогло нам розробити низькотехнологічний охолоджувальний пристрій, використовуючи адіабатичний принцип у поєднанні з ноу-хау місцевого майстра”, – уточнює команда. 

Бамбукова градирня має форму гіперболоїда для структурної стійкості. Між основними полюсами знаходиться середовище, по якій вода тече під дією сили тяжіння. У центрі системи знаходиться вентилятор, який вловлює гаряче повітря зверху і нагнітає його на нижні рівні. Оскільки він двічі перетинає воду, повітря природним чином охолоджується завдяки адіабатичному принципу.

Щоб довести ефективність своєї конструкції, AREP вирішила випробувати і побудувати прототип в Ханої. Команда ділиться своїми висновками:

“ми розробили власну параметричну цифрову модель BIM для вивчення різних потенційних форм і охолоджуючих ефектів, і за допомогою місцевого майстра з бамбука змогли створити повномасштабний діючий прототип. У день випробувань нам вдалося знизити температуру на 6°C (з 30°C до 24°C), що підтвердило життєздатність конструкції і значно поліпшило умови перебування на відкритому повітрі, оскільки ви дійсно відчули більш прохолодне повітря навколо пристрою».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button