Технології

МТІ почав видавати дипломи на блокчейні

Тепер потенційному роботодавцю випускника Массачусетського технологічного інституту достатньо буде звірити цифрову копію диплома з базою даних, щоб дізнатися, справжній документ чи ні, пише Futurism.

За весь час свого існування Массачусетський технологічний інститут видав дипломи 200 000 студентам. Зрозуміло, всі вони були на паперових носіях. Але цього літа 111 випускників вперше отримали копії своїх дипломів на блокчейні.

Додаток Blockcerts Wallet було розроблено компанією Machine Learning спільно з МТІ. Він використовує технологію блокчейна, щоб надати випускникам доступ до завірених і захищених від злому їх копій дипломів, які вони можуть надавати роботодавцям.

«Ми хотіли, щоб всі офіційні відомості про дипломи нашого вузу продовжували існувати навіть у випадку, якщо МТІ закриють і розформують», — пояснив глава Machine Learning Кріс Джагерс.

Щоб підтвердити легітимність облікових даних випускників, Blockcerts Wallet використовує блокчейн за тим же принципом, що і біткоїн. В момент, коли людина завантажує додаток, створюється пара публічних і приватних ключів, і до блокчейну додається однобічний хеш.

Публічний ключ студента вписується в цифрову копію диплома, а програма видає випускникові приватний ключ для підтвердження права власності. Якщо роботодавець хоче перевірити справжність документа, він отримує доступ до веб-порталу, куди потрібно завантажити посилання або копію диплома. Портал миттєво підтверджує (або спростовує), що кандидат дійсно закінчив МТІ. І більше не треба відправляти письмовий запит до вузу і тиждень чекати відповіді.

Блокчейн взагалі може змінити весь наш світ. Експерти в галузі енергетики вважають, що ця технологія може вирішити цілий ряд проблем, пов’язаних з обліком та розподілом енергії. Якщо, починаючи з етапу виробництва електроенергії, дозволити вимірювальній апаратурі вносити результати в блокчейн, то дані не вийде фальсифікувати численним посередникам, і платити доведеться тільки за те, що було зроблено.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть