Технології

Робот «Патрік» досліджує морське дно за допомогою м’яких ніжок

М’який робот «морська зірка» під назвою PATRICK може повзти під водою, використовуючи п’ять ніжок, що приводяться в дію за допомогою проводів з ефектом пам’яті. Про це пишуть дослідники з університету Карнегі-Меллона в статті на arXiv.

Створюючи робота PATRICK, розробники надихалися природою — за основу вони взяли поведінку морської зірки, яка повзає по морському дну, використовуючи всі п’ять своїх ніг.

«Ця робота стала природним продовженням попередньої роботи нашої лабораторії по створенню м’яких роботів з використанням м’язового дроту замість електродвигунів», — розповів один з дослідників, що проводили дослідження. «Ми надихалися змієхвостками, дуже схожими на морську зірку».

Дослідники мали намір розробити м’якого робота, який би виконував прості місії під водою. Але розробка також допомогла зрозуміти поведінку змієхвостки при підводному повзанні. Щоб відтворити її здатність ходити під водою, робота PATRICK не прив’язували до зовнішнього обладнання, оскільки це заважає вільно переміщатися.

PATRICK має п’ять кінцівок, що приводяться в рух котушками з проводами. Вони виконані з металу, що має ряд переваг, включаючи високу гнучкість при кімнатній температурі і унікальну поведінку при нагріванні. Коли на нього подається електричний струм, метал швидко нагрівається і повертається до тієї форми, яку придбав у минулому.

“Ми використовуємо ці котушки, які змінюють форму, як свого роду “м’язи”, змушуючи ноги робота згинатися в потрібних напрямах, — сказав Паттерсон. — Робот в основному зроблений з силікону, що робить його дуже гнучким і водонепроникним».

Крім того, робот в буквальному сенсі відчуває навколишнє середовище і вибирає, в якому напрямку рухатися самостійно. Щоб досягти цього, дослідники розробили структуру, що дозволяє роботу зв’язуватися з пристроями поза води, поки він занурений, за допомогою бездротового зв’язку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button