Здоров'я

У Європі та США COVID-19 знизив тривалість життя сильніше, ніж Друга світова війна

Пандемія COVID – 19 викликала найсильніше скорочення тривалості життя після Другої світової війни, з’ясували вчені. Робота охоплювала Європу, США та Чилі.

Вчені Оксфордського університету проаналізували дані про очікувану тривалість життя у 29 країнах і з’ясували, що в порівнянні з 2019 роком вона знизилася більш ніж на шість місяців в 22 країнах. За підсумком очікувана тривалість життя знизилася в 27 країнах з 29.

“Той факт, що результати дослідження показали великий вплив COVID-19, показує, наскільки руйнівним шоком він був для багатьох країн” – стверджує Рідхі Кашьяпа, професор Оксфордського університету

Дослідники також з’ясували, що в більшості вивчених країн у чоловіків очікувана тривалість життя скоротилася більше, ніж у жінок. Найсильніше це помітно серед чоловіків, що живуть в США, їх тривалість життя скоротилася на 2,2 року в порівнянні з 2019 роком.

Зниження тривалості життя більш ніж на рік було зареєстровано в 11 країнах серед чоловіків і у восьми — серед жінок.

За словами авторів, така ситуація сталася, тому що зросла кількість смертей серед людей старше 60 людей, а також вплинула загальна смертність через пандемію.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з початку пандемії навесні 2020 року від коронавірусу у світі померли понад 4,7 млн осіб.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button