Авто

Електромобіль Xiaomi буде коштувати 15-45 тисяч доларів

Лей Цзюнь, засновник корпорації Xiaomi і її генеральний директор, провели онлайн-трансляцію, в ході якої він розповів в тому числі про плани своєї компанії щодо виробництва електромобілів. Зокрема, Цзюнь оголосив, що першою моделлю Xiaomi у сфері автотранспорту стане електричний седан або кросовер вартістю від 15 до 45 тисяч доларів США.

Генеральний директор корпорації також зазначив, що новий округлий логотип компанії краще підходить для розміщення на автомобілях, ніж попередні. Однак зміна дизайну фірмового символу Xiaomi було виконано до прийняття рішення про вихід на ринок автотранспорту.

Остання особливість актуальна насамперед для мегаполісів Китаю, в яких забруднення повітряного середовища є серйозною проблемою.

Перед проведенням трансляції Лей Цзюнь створив в соцмережі Weibo голосування, присвячене автомобілям Xiaomi. Воно включало питання: чи варто продавати транспортні засоби під основним брендом корпорації, машину якого класу потрібно випустити спочатку, і який повинен бути рівень цін.

Результат опитування показав, що більшість користувачів вважають, що перший електромобіль фірми повинен бути спорткаром або будинком на колесах, дві третини тих, хто проголосував вибрали в якості прийнятної вартості понад 15 тисяч доларів, а щодо використання логотипу Xiaomi на автомобілях однозначне рішення прийнято не було.

В кінці березня на весняній онлайн-конференції Xiaomi, крім смартфона зі складним дисплеєм MIX FOLD, першого власного чіпа для обробки зображень Surge C1 і ряду інших передових продуктів, компанія представила 10-річний план інвестицій на загальну суму 10 мільярдів доларів, яка піде на підкорення ринку «розумних» електромобілів. На першому етапі обсяг фінансування складе 1,53 мільярда доларів.

Таким чином, компанія офіційно підтвердила, що має намір стати автовиробником. Оголошуючи про це Лей Цзюнь сказав: «Я готовий поставити на кін усю свою репутацію, знову вийти на поле битви і битися за Xiaomi!»

Ідея налагодити виробництво автомобілів підтримується і фанатами корпорації. До речі, на прохання одного з них Xiaomi вже розробила прототип будинку на колесах, який був показаний також на березневій презентації.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button