Авто

Самокеровані автомобілі будуть популярніші від швидкісних поїздів

Експерти вважають, що автономні автомобілі (самоврядні авто) можуть «вбити» залізничний транспорт і зробити поїзда застарілими – навіть за умови будівництва нових швидкісних з / д шляхів. Рендал О’Тул з лібертаріанському інституту Катона у Вашингтоні вважає, що пасажири будуть віддавати перевагу автономним машинам над швидкісними поїздами вже в 2030 році.

За прогнозами, більшість автомобілів в найближчі 15 років стануть самоврядними, а це означає, що час поїздки «за кермом» можна буде витратити на роботу або перегляд фільмів. О’Тул вважає, що такий метод переміщення означатиме смерть для залізниць, незважаючи на мільярди доларів, інвестованих у будівництво більш швидких залізничних шляхів по всьому світу. Розвиток автомобілів, що пересуваються автономно, може збігтися з моментом, коли держави по всьому світу планують вкладатися в високошвидкісні поїзда на кшталт HS2 у Великобританії.

Футурологи припускають, що самокеровані автомобілі в Європі і США стануть звичною справою, оскільки компанії на зразок Google, BMW і Toyota вже розробляють їх. Звіт Lux Research прогнозує, що ринок автономних автомобілів коштуватиме близько 87 мільярдів доларів до 2030 року, а інститут IEEE в Нью-Йорку вважає, що самокеровані автомобілі складатимуть 75% транспорту на дорогах до 2040 року. Цікаво, наскільки буде дорожче коштувати ремонт автомобиля такого класу?

Рендал О’Тул, старший науковий співробітник лібертаріанському інституту Катона у Вашингтоні, каже, що такі автомобілі будуть набагато привабливішою альтернативою високошвидкісним залізничним лініях на відстані до 320 кілометрів, що призведе до зниження популярності окремих високошвидкісних поїздів.

Однією з таких магістралей може бути High-Speed 2 (HS2). Ця лінія, яка поки перебуває в стадії планування, з’єднає Лондон, Бірмінгем і Лідс і обійдеться в 68 500 000 000 доларів.

Читайте також: Компанія Mercedes створила самокеровану вантажівку майбутнього

Великобританія – не єдина країна з планами на високошвидкісні залізничні колії. Такі плани є і у Австралії – з’єднати Брісбен і Мельбурн дорогий вартістю 114 мільярдів доларів.

Індійський уряд також зацікавлений в будівництві високошвидкісної мережі. Центральна японська залізнична компанія займається розробкою високошвидкісних з / д шляхів на основі магнітної левітації з 1970 року і планує пустити маглев через від Токіо до Нагой до 2025 року.

Британський HS2 буде завершений до 2030 року, якщо все піде за планом, а до цього часу конкуренція з самоврядними автомобілями буде неминуча. Хоча високошвидкісні поїзди можуть перевозити пасажирів на швидкості 400 км / год, для початку подорожі все одно потрібно добиратися до станції.

Пасажири самоврядних автомобілів зможуть починати свій шлях «від порога до порога», переглядаючи по шляху фільми на швидкості 160 км / год. О’Тул зазначає, що в індустрії туризму є особливий діапазон дистанцій, на яких вибирають високошвидкісні поїзди. Він каже, що поїздки менше аніж на 160 кілометрів найчастіше роблять на автомобілях; а більше 966 кілометрів – на літаках; проміжна відстань залишається поїздам.

Однак, як каже О’Тул: «Я дуже сумніваюся, що це негласне правило працює. Багато людей вважають за краще їхати за сотні кілометрів на своїй машині, інші ж можуть літати на літаках за 250 кілометрів – 30 рейсів за день проходить між Портлендом і Сіетлі, а між ними 250 кілометрів. Якщо навіть ця золота середина сьогодні існує, самокеровані автомобілі зроблять її ще менш життєздатною, оскільки докорінно змінять наше ставлення до часу, проведеного в дорозі».

Він також каже, що якщо пасажири будуть працювати або розважатися в своїх автомобілях, вони будуть готові проводити більше часу в них. «Це означає, що 160 кілометрів, в яких автомобілі мають певну перевагу, з легкістю збільшаться до 320 і більше».

О’Тул вірить, що самокеровані автомобілі змінять 21 століття точно так само, як автомобілі змінили вік 20.

Самокеровані автомобілі, а також нові таксі та додатки типу Uber приведуть до зниження популярності менш гнучких і надійних видів транспорту на зразок поїздів. З іншого боку, поїзди можуть ще довго протриматися, оскільки нинішні автономні автомобілі стикаються з певними проблемами.

Читайте також: У Німеччині створений автомобіль, яким можна керувати силою думки

Самокеровані автомобілі Google в даний час не можуть їздити в сильний дощ або сніг; також вони не завжди можуть знайти дорогу. За даними MIT Technology Review, нинішні прототипи автомобілів дуже залежні від карт і не можуть реагувати на зміни як люди, вчасно об’їжджаючи вибоїни або інші перешкоди.

Кріс Урмсон, директор автомобільної групи Google, говорить, що справа в технологіях виявлення, які поки недостатньо розвинені, щоб виділяти конкретні об’єкти або справлятися з негодою. Хоча камери автомобілів можуть визначати зміну кольору світлофора, їм може завадити сильне сонячне світло.

Незважаючи на те, що цим автомобілям вже дозволено їздити на дорогах загального користування, їм ще потрібно серйозно підучитися, перш ніж приймати людину на борт; виникають також проблеми і в складанні точного маршруту, до того ж автомобіль не може відхилятися від нього, на відміну від людини-водія.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button