Земля

Через штучні зміни місця проживання між тваринами можуть передаватися патогени

Переміщення зникаючих видів в нові місця часто використовується як частина стратегії збереження, але вчені з’ясували, що існує високий ризик таким способом поширити хвороби й паразитів.

Новий звіт присвячений прісноводним мідіям: дослідники ретельно вивчили саме цей вид, проте робота може бути застосована до всіх видів, переміщеним з метою збереження.

Мідії грають важливу роль в очищенні води багатьох річок і озер світу, але знаходяться під загрозою. Один з нових методів по їх збереженню: перемістити популяції, які знаходяться під загрозою.

Паразитичний черв’як, який живиться гонадами, Rhipidocotyle campanula, виявився дуже небезпечний для мідій. А при переміщенні їх до інших більших груп паразит може переміститися і на інших: досить однієї зараженої мідії, щоб поширити цього паразита.

“Ми повинні бути набагато більш обережні при переміщенні тварин в нові місця з метою збереження, тому що витрати можуть переважити вигоди”, – говорить Девід Олдрідж, доктор з відділу зоології Кембріджського університету, старший автор доповіді.

У крайніх випадках патогенні мікроорганізми можуть привести до повного колапсу популяції мідій.

У доповіді рекомендується, щоб види переміщалися тільки тоді, коли це абсолютно необхідно, і використовувалися карантинні періоди, спеціально призначені для припинення передачі найбільш ймовірних переносимих патогенів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button