Авто

Електромобілі почали продавати без батарей

Китайський автовиробник NIO оголосив про запуск системи Battery as a Service (BaaS) для своїх клієнтів.

NIO

Виробник преміальних електромобілів NIO оголосив про старт продажів своїх моделей без акумуляторів. Такий формат продажу дозволяє знизити вартість електромобіля, зробивши її порівнянною з вартістю звичайного автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. При цьому батарею, без якої рух електромобіля неможливий, можна взяти в оренду.

Фірмова мережа експрес-заміни батарей стала частиною програми Battery as a Service (BaaS), в рамках якої в Китаї побудовані станції для установки акумуляторів. Вони являють собою невеликий бокс, в який заїжджає електромобіль. Після цього водій виходить, транспортний засіб вивішується на підйомнику, потім знизу під’їжджає апарат, який витягує акумуляторну батарею, відвохить її і встановлює нову. Електрокар опускається на землю, водій сідає в нього і їде.

NIO

Знижка на електромобіль NIO за програмою BaaS складе 70 000 юанів (майже 10 000 дол.), місячний абонемент на користування акумулятором 70 кВт • год обійдеться власнику в 980 юанів (140 дол.), а ще 80 юанів (11 дол.) на місяць коштуватиме гарантія на батареї для клієнтів. NIO вже отримав дозвіл на продаж електромобілів за такою схемою в Китаї.

Зараз в Китаї діє 143 сервісних станції NIO для заміни батарей в електромобілях. Основна частина станцій розташована в околицях Пекіна, Шанхаї і трасах Пекін-Гонконг-Макао і Пекін-Шанхай. Про можливість поширення подібної схеми обслуговування машин та продажу електромобілів без акумуляторів на інші країни світу компанія поки не повідомляє.

Натхнення: popmech.ru

Кнопка «Наверх»